پس از استعفای مایکل فلین، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ به دلیل ارتباط گرفتن با سفیر روسیه در آمریکا، حالا رئیس‌جمهوری جدید آمریکا به فردی پیشنهاد جایگزینی فلین را داده که کاملا به زبان فارسی مسلط است. به گزارش واشنگتن اگزمینر، بسیاری از رسانه‌های آمریکایی و منابع مطلع امنیتی گفته‌اند دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا،

پس از استعفای مایکل فلین، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ به دلیل ارتباط گرفتن با سفیر روسیه در آمریکا، حالا رئیس‌جمهوری جدید آمریکا به فردی پیشنهاد جایگزینی فلین را داده که کاملا به زبان فارسی مسلط است.
به گزارش واشنگتن اگزمینر، بسیاری از رسانه‌های آمریکایی و منابع مطلع امنیتی گفته‌اند دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا، به رابرت هاروارد، ژنرال بازنشسته ارتش این کشور، پیشنهاد داده است سمت مشاور امنیت ملی آمریکا را برعهده بگیرد.
این پیشنهاد پس از آن داده می‌شود که مایکل فلین از سمت خود استعفا داد. فلین پیش از تصدی رسمی پست مشاور امنیت ملی آمریکا با سرگئی کیسلیاک سفیر روسیه در آمریکا دیدار و درباره رفع تحریم‌های آمریکا علیه روسیه گفت‌وگو کرده بود. از آنجا که این مذاکره قبل از تصدی رسمی پست مشاور امنیت ملی انجام شده بود، این موضوع نقض قوانین آمریکا محسوب و نهایتا به استعفای فلین منجر شد.
وی سال‌ها در ایران زندگی کرده و در مدرسه آمریکایی‌های تهران در سال ۱۹۷۴ درس خوانده و در دوره دبیرستان از آنجا فارغ‌التحصیل شده است. پدر هاروارد مشاور ارتش شاهنشاهی ایران بوده و سال‌ها در ایران زندگی کرده است؛ به همین دلیل رابرت هاروارد نیز سال‌ها در تهران زندگی کرده و کاملا به زبان فارسی مسلط است
پس از استعفای فلین افراد مختلفی به عنوان جانشین او مطرح شدند؛ اما واشنگتن اگزمینر نوشته است دونالد ترامپ اصلی‌ترین پیشنهاد برای جانشینی را به رابرت هاروارد داده است.
رابرت هاروارد سابقا معاون فرمانداری ستاد مرکزی ارتش ایالات متحده بوده و هنوز به پیشنهاد ترامپ پاسخ صریحی نداده است. کاخ سفید نیز حاضر نیست در این رابطه اظهار نظر کند.
هاروارد اکنون به عنوان مدیر اجرایی شرکت اسلحه سازی لاکهید مارتین خدمت می‌کند و همچنین مسئولیت این شرکت را در امارات متحده عربی برعهده دارد.
او زاده ایالت رودایلند است و نکته جالب برای ایرانی‌ها این است که وی سال‌ها در ایران زندگی کرده و در مدرسه آمریکایی‌های تهران در سال ۱۹۷۴ درس خوانده و در دوره دبیرستان از آنجا فارغ‌التحصیل شده است. پدر هاروارد مشاور ارتش شاهنشاهی ایران بوده و سال‌ها در ایران زندگی کرده است؛ به همین دلیل رابرت هاروارد نیز سال‌ها در تهران زندگی کرده و کاملا به زبان فارسی مسلط است.
وی همچنین در دوران ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش عضو شورای امنیت ملی بوده و همچنین در عراق و افغانستان جنگیده است. پس از استعفای فلین، نام هاروارد به همراه دیوید پترائوس و کیث کلاگ به عنوان اصلی‌ترین نامزدهای تصدی پست مشاور امنیت ملی مطرح بوده‌اند؛ اما اکنون به نظر می‌رسد که جدی‌ترین پیشنهاد به هاروارد داده شده است.
او اکنون شصت ساله است و در دوران باراک اوباما به عنوان معاون فرماندهی نیروهای مشترک آمریکا برگزیده شد. وی علاوه بر تحصیلات نظامی دارای تحصیلات آکادمیک است و مدرک کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل و مسائل امنیت استراتژیک را از مراکز ماساچوست و راندکورپ اخذ کرده است.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.