ت
کد خبر: 133229

وزیر خزانه‌داری آمریکا:

نمی‌خواهیم حمایت‌گرا باشیم‌

سرویس اقتصاد جهان -

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، نشستِ وزاری خارجه کشورهای گروه هفت را سازنده خواند و از کاهش نگرانی‌ همتایان خود در مورد سیاست‌های حمایت‌گرایانه ترامپ خبر داد.

به نقل از سی‌ان‌ان، پس از دو نشست اخیر کشورهای گروه هفت، وزیر خزانه‌داری آمریکا در جمع خبرنگاران گفت: تعاملاتی که تاکنون با این کشورها داشته‌ایم، منجر به روشن‌تر شدن سیاست‌های دولت جدید آمریکا و در نهایت کاهش نگرانی‌ها شده است.

این در حالی است که تجارت، موضوع اصلی این دو نشست نبوده است.

با این حال، منوچین در پاسخ به خبرنگاران گفت: سیاست‌های دولت جدید آمریکا در مورد تجارت خارجی، در این جلسات مورد بحث قرار گرفته است و سران این کشورها آرامش خاطر بیشتری نسبت به سیاست‌های دولت جدید آمریکا دارند.

وی همچنین امنیت سایبری و مبارزه با تامین مالی تروریسم را از جمله موضوعات سازنده‌ای دانست که در این جلسات مورد بحث قرار گرفته‌اند.

گروه هفت متشکل از آمریکا و شش کشور صنعتی دیگر یعنی کانادا، آلمان، ژاپن، انگلیس، فرانسه و ایتالیا است.

 

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.