ت
کد خبر: 133691

کره شمالی، پشت پرده حملات سایبری اخیر

محققان چند شرکت امنیتی شباهت‌های بسیاری میان باج‌افزار wannacry و حملات سایبری منتسب به کره شمالی یافته‌اند.

حمله سایبری اخیر که از روز جمعه آغاز شده، ۳۰۰ هزار کامپیوتر را در ۱۵۰ کشور مختلف هدف حمله قرار داده است. به دنبال این حملات فعالیت بسیاری از مراکز و موسسات به حالت تعلیق درآمد.

به نقل از سی‌ان‌ان، هنوز مشخص نشده چه کسی مسئول این حملات بوده است. اما روز دوشنبه یک محقق شرکت گوگل متوجه شباهت‌ کدهای به کاررفته در این باج‌افزار و حملات سایبری منتسب به کره شمالی شد.

چند شرکت امنیتی دیگر از جمله کسپرسکی و سیمانتک هم در حال تحقیق برای یافتن شباهت‌های بیشتر میان این دو ویروس هستند.

براساس تحقیقات انجام‌شده توسط این شرکت‌ها، نسخه اولیه باج‌افزار wannacry، شباهت‌های بسیاری با ویروس منتشرشده توسط گروه هک لازاروس در کره شمالی دارد.

این شرکت اعلام کرد: هنوز به طور قطع نمی‌توانیم تایید کنیم این حملات توسط گروه هک لازاروس انجام شده است. و این امر مستلزم تحقیقات بیشتر بر روی نسخه‌های اولیه ویروس است.

گروه هک لازاروس در سال ۲۰۱۴، سرورهای شرکت سونی و برخی از بانک‌های جهان را هک کرد.

 

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

بازار

اونس طلا (%0.11)
1,260.30
1.40
مثقال طلا (%0.07)
4,985,500
3,500
سکه امامی (%0.05)
12,121,000
5,500
دلار (%0.59)
37,570
220
یورو (%0.4)
42,350
170
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.