ت
کد خبر: 140061

افزایش اقدامات گوگل برای حذف محتوای تروریستی

سرویس تکنولوژی -

شرکت گوگل در حال توسعه اقدامات خود برای شناسایی و حذف محتوای افراطی و تروریستی در ویدئوهایی است که در یوتیوب به اشتراک گذاشته می‌شوند.

افزایش اقدامات گوگل برای حذف محتوای تروریستی

شرکت گوگل در حال توسعه اقدامات خود برای شناسایی و حذف محتوای افراطی و تروریستی در ویدئوهایی است که در یوتیوب به اشتراک گذاشته می‌شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، گوگل اخیرا اعلام کرده است که مواضع سخت‌گیرانه‌تری در برابر ویدئوهایی که حاوی افراط‌گرایی و نفرت‌پراکنی باشند، در پیش خواهد گرفت.

این شرکت همچنین گفته است، با استخدام منابع انسانی متخصصِ بیشتر و همین‌طور با استفاده از تکنولوژی، محتوای مرتبط با تروریسم را سریع‎تر شناسایی، رهگیری و حذف می‌کند.

از جمله اقدامات اخیر گوگل این است که نیروهای بالقوه افراطی را از طریق تبلیغات آنلاین هدف قرار می‌دهد و آنها را به سوی محتوای غیرتروریستی هدایت می‌کند تا از پیوستن به گروه‌های افراطی صرف‌نظر کنند.

یکی از مشاوران این شرکت در بلاگی گفت: در حالی که سال‌ها برای شناسایی و رهگیری محتوایی که سیاست‌های ما را نقض می‌کنند تلاش کرده‌ایم، اما باید اذعان داشت که اقدامات موثرتری باید در این زمینه انجام شود.

گفتنی است، آلمان، فرانسه و انگلیس که در سال‌های اخیر هدف حملات تروریستی بسیاری قرار گرفته‌اند، خواستار تلاش بیشتر شرکت‌های فیس‌بوک، گوگل و توئیتر برای حذف محتوای تروریستی و سخنان تنفرآمیز شده‌اند.

شرکت فیس‌بوک هم روز پنج‌شنبه اعلام کرد، با استفاده از هوش مصنوعی و افزایش مراحلی از جمله تطبیق تصویر و درک زبان به شناسایی سریع‌تر گروه‌های تروریستی که شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغات و جذب نیرو استفاده می‌کنند، خواهد پرداخت.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.