ت
کد خبر: 139749

دفتر شرکت وردپرس بسته خواهد شد

سرویس تکنولوژی -

کارکنان شرکت اتوماتیک (Automattic) با توجه به شرایط، دیگر دلیلی نمی‌بینند تا در دفتر این شرکت حضور به هم رسانند.

به گزارش تجارت‌نیوز و به نقل از پایگاه یونیورسیتی هرالد، شرکت اتوماتیک که شرکت مادر وردپرس (WordPress) است، به دلیل اینکه کارمندانش در ساختمان مرکزی این شرکت در سان‌فرانسیسکو حضور پیدا نمی‌کنند، تصمیم به تعطیلی این ساختمان دارد.

شرکت اتوماتیک یک شرکت فعال در زمینه خدمات توسعه وب است که در اوت ۲۰۰۵ تاسیس شد. این شرکت تولیدکننده وب‌سایت وردپرس و از مشارکت‌کنندگان اصلی در توسعه سیستم مدیریت محتوای وردپرس است.

کارمندان این شرکت از حضور در محل کار امتناع می‌کنند و ترجیح می‌دهند تا از راه دور مانند خانه یا هر جای دلخواه به انجام وظایفشان بپردازند.

جالب است بدانید وردپرس از این امر استقبال می‌کند و کار از راه دور از سیاست‌های این شرکت است و به هر کارمندی که در محل کار حضور پیدا نکند و در خانه کارش را انجام دهد ۲۵۰ دلار اضافه حقوق می‌پردازد.

این در حالی است که دفتر وردپرس از طراحی بسیار زیبایی برخوردار است و کارمندان آن یک فضای کار رویایی را تجربه می‌کنند، اما با تمام این تفاسیر تنها تعدادی انگشت‌شمار همچنان در دفتر شرکت حضور می‌یابند و باقی کارکنان کار از راه دور را برگزیده‌اند.

مت مولن‌وگ (Matt Mullenweg) مدیرعامل شرکت اتوماتیک می‌گوید: در حال حاضر تنها ۵ نفر از کارکنان در دفتر شرکت حاضر می‌شوند و از فضای کاری با وسعت تقریبی ۱۵۰۰ متر استفاده می‌کنند و این یعنی کمتر از یک درصد از کل کارکنان (۵۵۰ نفر) در شرکت حضور دارند.

بنابراین وردپرس دفتر خود را به دلایل منفی نمی‌بندد. در واقع بستن دفتر می‌تواند اندوخته مالی شرکت را به طور چشمگیری افزایش دهد.

در حالی که اتوماتیک سعی می‌کند فرهنگ دورکاری را رواج دهد (که تا حدود زیادی موفق هم بوده است) برخی دیگر از شرکت‌ها نظیر یاهو و آی‌بی‌ام مشتاق به پیاده‌سازی این سیاست نیستند.

باور این شرکت‌ها این است که کار کردن کارمندان در کنار یکدیگر موجب افزایش بازدهی و خلاقیت آنان می‌شود و علاوه بر آن، ارتباط رو در رو باعث افزایش همکاری و جلوگیری از بروز سوء تفاهمات خواهد شد.

با در نظر گرفتن همه این نظرات، موسسه گالوپ (Gallup) اخیرا طی گزارشی اعلام کرد کارمندانی که دورکاری می‌کنند در مقایسه با کارمندانی که در دفتر کار حضور پیدا می‌کنند معمولا زمان بیشتری را به کارشان اختصاص می‌دهند.

موسسه گالوپ یک شرکت مشاوره مدیریتی است که از معتبرترین موسسات نظرسنجی در جهان است.

البته شرکت‌هایی نظیر وردپرس که به بهینه بودن دورکاری معتقدند شرایطی را نیز برای پویایی کار وضع کرده‌اند.

به عنوان مثال شرکت نرم‌افزاری الاستیک (Elastic) بیش از ۵۰۰ کارمند دارد که جداگانه در ۳۵ کشور در سراسر دنیا برای این شرکت کار می‌کنند و هیچ سرپرستی در هیچ‌کدام از کشورها برای آنان گمارده نشده است. اما به منظور گسترش حس همکاری و رفاقت میان کارکنان و زنده نگه داشتن فرهنگ جاری در الاستیک، این شرکت با تهیه بلیط هواپیما سالی یک بار همه کارکنان خود را در یک نقطه جمع می‌کند تا بتوانند با یکدیگر ملاقات کنند.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.