ت
کد خبر: 139393

مدیرعامل یاهو استعفا کرد

سرویس تکنولوژی -

در پی پرداخت قسط ۴.۵ میلیارد دلاری و تکمیل فرآیند خرید یاهو توسط ورایزن، مدیرعامل یاهو استعفا کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، خانم مایر که سال ۲۰۱۲ میلادی از گوگل به یاهو آمد، با خروج از یاهو حدود ۲۰۰ میلیون دلار درآمد کسب می‌کند. شرکت ورایزن کسب‌وکار اصلی شرکت یاهو را خریداری کرده و قرار است آن را با AOL ادغام کند تا شرکت جدیدی موسوم به Oath تشکیل شود.

آنچه از این غول اینترنتی دهه ۱۹۹۰ میلادی باقی می‌ماند، شامل سهام Alibaba و Yahoo Japan‌ است که به Altaba‌ تغییر نام خواهد داد. پس از این‌که تیم آرمسترانگ، رئیس AOL‌ به‌عنوان مدیرعامل Oath انتخاب شد، انتظار می‌رفت که خانم مایر اقدام به استعفا دهد.

در طول ۵ سال گذشته و ناتوانی وی در بازیابی شهرت پیشین یاهو و همچنین حملات هکری متعددی که نسبت به یاهو رخ داد، انتقادات زیادی به عملکرد او وارد شده است.

خانم مایر روز سه‌شنبه یک نامه خداحافظی ارسال کرد و در آن دستاوردهای خود از جمله افزایش درآمد بخش‌های آگهی و ویدئو، دریافت جایزه طراحی و ارائه غذای رایگان در رستوران یاهو را بیان کرده بود.

او همچنین به افزایش ۳۳ میلیارد دلاری سهم یاهو از بازار اشاره کرد، اما درباره نقش بسیار پررنگ سهام سودآور Alibaba در این رابطه سخنی به میان نیاورد. وی همچنین از حملات هکری که منجر به افشای اطلاعات یک میلیارد کاربر یاهو شد، حرفی نزد.

در این نامه از Tumbler‌ که به‌قیمت ۱٫۱ میلیارد دلار خریداری شد، اما در عمل به‌عنوان یک شبکه اجتماعی متروک به کنار رفت، سخنی به میان نیامده است.

وقوع حملات هکری پس از خرید یاهو توسط ورایزن، موجب کاهش ۳۵۰ میلیون دلاری ارزش این معامله شد.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.