رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در حوزه الزام به افشای صورتهای مالی در چارچوب IFRS اقدامات خوبی انجام شد که نتایج آن امسال با همکاری بانک مرکزی و بیمه مرکزی مشاهده می‌شود. به گزارش خبرنگار تجارت نیوز،شاپور محمدی در مراسم آغاز به کار دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه گفت: فرهنگ سازی یکی

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در حوزه الزام به افشای صورتهای مالی در چارچوب IFRS اقدامات خوبی انجام شد که نتایج آن امسال با همکاری بانک مرکزی و بیمه مرکزی مشاهده می‌شود.
به گزارش خبرنگار تجارت نیوز،شاپور محمدی در مراسم آغاز به کار دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه گفت: فرهنگ سازی یکی از کارهای مهم بازار سرمایه است که بر این اساس، حضور شرکتها در این نمایشگاه بسیار قوی است و اکنون ۱۶ بیمه، ۱۰ بانک، ۱۷ کارگزاری و ۵۰ صندوق در این نمایشگاه حضور دارند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: در حوزه تحولات بازار سرمایه در سال گذشته، یکی از اتفاقات خوبی که در بازار سرمایه رخ داد، راه اندازی معاملات اختیار خرید و فروش بود؛ ضمن اینکه افشای اجباری اطلاعات تولید و فروش ماهانه شرکتها نیز یکی دیگر از اتفاقات خوب سال گذشته بورس بود.

وی تصریح کرد: در حوزه الزام به افشای صورتهای مالی در چارچوب IFRS اقدامات خوبی انجام شد که نتایج آن را امسال با همکاری بانک مرکزی و بیمه مرکزی مشاهده خواهیم کرد.

به گفته محمدی، اندازه بازار سرمایه در سال قبل بدون احتساب صندوق ها به ۴۹۰ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به چهارسال گذشته، ۱۰۳ درصد رشد داشته است؛ این در حالی است که صندوق های سرمایه گذاری نیز حدود ۱۲۰ هزار میلیارد تومان ارزش دارند که مجموعه این ارزشها، از ۶۰۰ هزار میلیارد تومان بیشتر خواهد شد.

وی اظهار داشت: سال گذشته ۱۹۵ هزار میلیارد تومان در چهار بورسی که در کشور داریم، معامله انجام شد که رشد بسیار خوبی را نشان می دهد، همچنین در حوزه معاملات اوراق سهام نیز حجم معاملات ۱۵ درصد رشد داشت.

محمدی گفت: بحث نرخ اوراق بدهی و کنترل حجم بازار بدهی تجربه خوبی است که حاصل شده و امسال باید با دقت بیشتری در این حوزه عمل شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد: در خصوص تعداد کدهای سهامداری در سال ۹۱ حدود ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر کد سهامداری داشتند که امروز به بیش از یازده میلیون رسیده است. پس ضریب نفوذ بازار سرمایه نیز افزایش یافته است.

وی ادامه داد: امیدواریم امسال، سال رفع محدودیتهای بازار سرمایه باشد، بنابراین محدودیت هایی که ضرورت آن کمتر شده است، تلاش داریم با راهنمایی وزیر اقتصاد و اعضای شورای عالی بورس، این محدودیت را برای پرسنل کارگزاری رفع کرده و توقف طولانی مدت نمادها را برای همیشه حل خواهیم کرد.

محمدی گفت:لایحه قانون بازار سرمایه در سال جاری تدوین خواهد شد و به روز رسانی سامانه معاملات نیز در سه ماهه اول امسال انجام خواهد گرفت و سامانه های تکمیلی نیز تا پایان سال به جمع سامانه ها اضافه خواهد شد.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.