معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از طرح بهاری تفکیک پسماند در مبدا خبر داد و گفت: با آغاز سال نو فعالیت های پسماند و تفکیک زباله از مبداء با افزایش غرفه ها و خودروهای مکانیزه در اولویت قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، حسین سیگارودی در این باره

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از طرح بهاری تفکیک پسماند در مبدا خبر داد و گفت: با آغاز سال نو فعالیت های پسماند و تفکیک زباله از مبداء با افزایش غرفه ها و خودروهای مکانیزه در اولویت قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، حسین سیگارودی در این باره گفت: به منظور داشتن شهری سلامت و آراسته طرح تفکیک پسماند با توزیع مخازن و کیسه های مخصوص بازیافت، نمایش های آموزشی و برگزاری غرفه و همایش در این زمینه همزمان با بهار طبیعت آغاز شد.
وی افزود: در این طرح می توان به توزیع کیسه‌های‌ آبی زیست تجزیه پذیر مخصوص پسماند خشک ، توزیع ۱۰۰عدد مخزن ویژه پسماند خشک به واحد های مسکونی و شهرک ها، اختصاص ۶۲دستگاه خودروی جمع‌آوری پسماند خشک ، حضور ۴۰ غرفه بازیافت ، اجرای ۱۱ نمایش توسط گروه نمایشی بازیافت ، اجرای همایش آموزشی ترویجی ویژه اتوبوسرانان و برپایی غرفه های اطلاع رسانی تفکیک پسماند در مبدا در نواحی نه گانه دراین روزهای بهاری اشاره کرد.
سیگارودی با اشاره به اختصاص ۹دستگاه خودروی کامیونت برای جمع‌آوری کالا‌ها و پسماندهای بلااستفاده حجیم گفت: در این راستا همین تعداد دستگاه نیز برای جمع‌آوری پسماندهای خشک اماکن اداری و مجتمع‌های تجاری و مراکز خرید در نظر گرفته شده است.
وی با بیان‌ اینکه برای پسماندهای خشک اماکن مسکونی، کیسه‌های زباله‌ خاصی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: ۶۲دستگاه وانت موظف به جمع‌آوری پسماندهای خشک از درب منازل، اعزام خواهند شد؛ ضمن اینکه ۶۲۰۰ کیلوگرم کیسه‌ آبی زباله مخصوص پسماندهای خشک بین مشترکین از طریق خودروهای جمع‌آوری توزیع خواهد شد.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.