دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: فضای کسب و کار ایران صد درصد آمادگی پذیرش سرمایه‌های خارجی را دارد به شرط آنکه به بخش خصوصی و تعاونی میدان داده شود و جریان کارآفرینی همراه با ورود سرمایه‌های خارجی گسترش یابد. هادی ابوی ـ اظهار کرد: با وجود تاکید مسئولان برای سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌های

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: فضای کسب و کار ایران صد درصد آمادگی پذیرش سرمایه‌های خارجی را دارد به شرط آنکه به بخش خصوصی و تعاونی میدان داده شود و جریان کارآفرینی همراه با ورود سرمایه‌های خارجی گسترش یابد.

هادی ابوی ـ اظهار کرد: با وجود تاکید مسئولان برای سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌های اقتصادی کارفرمایان همچنان از مشکلات خود و اوضاع اقتصادی می‌نالند در حالی که اگر به بخش‌های غیردولتی، تعاونی و خصوصی در داخل میدان داده شود کارآفرینی رشد می‌کند و اشتغال مورد نظر در بخش‌های مختلف ایجاد می‌شود.

وی افزود: متاسفانه به دلیل وجود برخی رانتها و لابی‌ها سرمایه‌گذار خارجی با بخش خصوصی واقعی وارد مذاکره نمی‌شود و بعضا شاهد هستیم که تلاشهایی صورت می‌گیرد تا شرایط کار برای سرمایه‌گذار خارجی فراهم شود بدون آنکه از حضور نیروهای متخصص داخلی و ایده‌های آنها استفاده شود به همین دلیل سرمایه‌گذار خارجی رغبتی به آوردن سرمایه ندارد چون با هدف مشارکت و توسعه وارد می‌شود و به دنبال انحصارطلبی یا انحصارگری نیست.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران تاکید کرد: این در حالی است که کارآفرینان داخلی با بروکراسی‌های اداری فراوان دست به گریبانند و از هرگونه حمایت مالی و معنوی و تامین شرایط کار محرومند.

وی همچنین از نحوه واگذاری‌های اصل ۴۴ انتقاد و اظهار کرد: علیرغم تاکید قانون سیاستهای اصل ۴۴ بر واگذاری امور دولتی به مردم و بخش‌های غیردولتی متاسفانه روند واگذاری‌ها تاکنون مطلوب نبوده و مردم متنفع نشده‌اند که لازم است در جهت اجرای قانون تدبیر و تمهید شایسته صورت گیرد.

به گزارش ایسنا،ابوی در پایان با تاکید بر حفظ مشاغل موجود گفت: باید فرصتهای شغلی جدید هم در کنار حفظ اشتغال موجود ایجاد شود و به عنوان مثال اگر قرار است تکنولوژی بافت پتو وارد کنیم نباید کارخانه‌های بافت پتو در کشور ورشکسته شوند یا اگر شرکتهای خارجی تامین کننده قطعات جدید می‌شوند شرکتهای قطعه ساز داخلی به سمت تعطیلی و ورشکستگی بروند.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.