براساس سند اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴ وزارت صنعت مکلف به اقداماتی برای حمایت از صنعت قطعه‌سازی داخلی است. سند اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو دربرگیرنده راهکارهای لازم برای تحقق اهداف سند چشم‌انداز بیست ساله توسعه کشور در حوزه صنعت خودرو و قطعه است. در بخشی از این سند وزارت

براساس سند اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴ وزارت صنعت مکلف به اقداماتی برای حمایت از صنعت قطعه‌سازی داخلی است.

سند اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو دربرگیرنده راهکارهای لازم برای تحقق اهداف سند چشم‌انداز بیست ساله توسعه کشور در حوزه صنعت خودرو و قطعه است.

در بخشی از این سند وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف به اقداماتی برای حمایت از صنعت قطعه‌سازی داخلی شده است. ایجاد و گسترش مراکز تحقیق و توسعه به‌ویژه در بخش قوای محرکه و طراحی محصول و توسعه در حوزه فن‌آوری‌های نوین در بخش قوای محرکه به‌ویژه موتورهای پایه گازسوز، بنزینی، دیزلی، برقی و هیبریدی از جمله این اقدامات است.

به گزارش ایسنا،طراحی و توسعه فن‌آوری‌های نوین در زمینه مجموعه‌های برق و الکترونیک، ایجاد و ارتقاء مراکز طراحی قطعات و مجموعه‌های خودرو، ایجاد و توسعه مراکز آزمون قطعات و مجموعه‌های خودرو و ایجاد و توسعه شهرک‌های صنعتی تخصصی در حوزه صنعت قطعه‌سازی از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در این زمینه است.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.