مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی از افزایش حدود ۵۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت در غرب ایران با اجرای دو پروژه توسعه ای و افزایش ضریب بازیافت خبر داد. سلبعلی کریمی با بیان اینکه پس از امضای تفاهم نامه انجام مطالعات طرح افزایش ضریب بازیافت در میدان نفتی چشمه خوش با دو شرکت گازپروم نفت روسیه

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی از افزایش حدود ۵۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت در غرب ایران با اجرای دو پروژه توسعه ای و افزایش ضریب بازیافت خبر داد.

سلبعلی کریمی با بیان اینکه پس از امضای تفاهم نامه انجام مطالعات طرح افزایش ضریب بازیافت در میدان نفتی چشمه خوش با دو شرکت گازپروم نفت روسیه و «او ام وی» اتریش، امروز سومین تفاهم نامه این پروژه با پتروناس مالزی امضا خواهد شد، گفت: هدف از اجرای طرح افزایش ضریب بازیافت در میدان چشمه خوش استفاده از مناسب و بهترین تکنولوژی برای افزایش تولید نفت میدان است.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی با تاکید بر اینکه پیش بینی می‌شود در صورت اجرای طرح افزایش ضریب بازیافت میدان چشمه خوش حدود ۱۵ هزار بشکه به ظرفیت تولید نفت کشور افزوده شود، تصریح کرد: هفته گذشته هم تفاهم نامه دیگری برای توسعه میدان نفتی چنگوله با گازپروم نفت روسیه امضا شد.

این عضو هیات مدیره شرکت نفت مناطق مرکزیدر گفتگو با مهر با بیان اینکه هدف از توسعه میدان نفتی چنگوله هم تولید روزانه حدود ۳۰ تا ۳۵ هزار بشکه نفت است، تاکید کرد: در مجموع صرفا با اجرای این دو پروژه نفتی حدود ۵۰ هزار بشکه به ظرفیت تولید نفت کشور افزوده خواهد شد.

به گزارش مهر، شرکت ملی نفت ایران در طول یک ماه گذشته تاکنون دو تفاهم نامه مطالعات اجرایی پروژه افزایش ضریب بازیافت نفت در میدان چشمه خوش را با دو شرکت گازپروم نفت روسیه و «او ام وی» اتریش را امضا کرده است.

میدان نفتی چشمه خوش از میدان‌های مستقل نفتی ایران بوده که در استان ایلام و در فاصله ۵۲ کیلومتری از جنوب دهلران و ۷۰ کیلومتری غرب اندیمشک قرار گرفته است.

براساس برآوردهای اولیه ظرفیت تولید نفت چشمه‌خوش، به طور متوسط معادل ۱۸ هزار بشکه در روز است، همچنین می‌توان روزانه معادل ۱۱۵ میلیون فوت مکعب گاز طبیعی از این میدان استخراج کرد.

نفت درجای میدان چنگوله به میزان حدود ۴/۳ میلیارد بشکه و با درجه API حدود ۲۲ برآورد شده ‌است. در خصوص فعالیت‌های اجرایی طرح، در بخش تحت الارضی حفاری دو حلقه چاه تولیدی جدید و تعمیر و تکمیل دو حلقه چاه موجود میدان در مرحله توسعه زودهنگام میدان چنگوله پیش بینی شده‌ است.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.