ت
کد خبر: 127876

حذف آفت سفید بالک از درختان شمال شرق تهران

سرویس وبگردی -

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از اقدامات و تمهیدات ویژه درخصوص مبارزه با مگس های سفید و آفات درختان خبر داد و گفت: در طرحی فوریتی روغن پاشی درختان در منطقه آغاز شد. حسین سیگارودی در این باره افزود: با فرارسیدن فصل بهار افزایش تدریجی گرمای هوا و به منظور نگهداری

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از اقدامات و تمهیدات ویژه درخصوص مبارزه با مگس های سفید و آفات درختان خبر داد و گفت: در طرحی فوریتی روغن پاشی درختان در منطقه آغاز شد.
حسین سیگارودی در این باره افزود: با فرارسیدن فصل بهار افزایش تدریجی گرمای هوا و به منظور نگهداری درختان و کنترل بیولوژیک آفات و همچنین مگس های سفید ، نصب رول و کارت زرد بر روی تنه بیش از ۱۰۰۰ اصله از درختان محلات ۲۰ گانه منطقه ۴ انجام شد.
وی گفت: در ادامه این عملیات روغن پاشی بر روی درختان توت و زیتون یکی از روش های موثر در این طرح است.
سیگارودی افزود: یکی دیگر از اقدامات این طرح شستشو و آبیاری به موقع درختان است که تا قبل از افزایش دمای هوا اجرایی خواهد شد.
معاون خدمات شهری منطقه ۴ گفت: در حال حاضر تمامی درختان توت و زیتون با روغن ولک به غلظت ۱۰ در ۱۰۰۰ در سطح منطقه برای جلوگیری از افزایش این آفت در سال آتی روغن پاشی شده است.
سیگارودی در پایان افزود: امروزه یکی از روش های مبارزه بیولوژیکی با آفات رایج در سطح شهر تهران، روغن پاشی درختان به ویژه درختان میزبان آفت سفید بالک می باشد که جایگزین مناسبی برای سموم پر خطر شیمیایی هستند.

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است و تلاش می‌کنیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم کنیم.