معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از اقدامات و تمهیدات ویژه درخصوص مبارزه با مگس های سفید و آفات درختان خبر داد و گفت: در طرحی فوریتی روغن پاشی درختان در منطقه آغاز شد. حسین سیگارودی در این باره افزود: با فرارسیدن فصل بهار افزایش تدریجی گرمای هوا و به منظور نگهداری

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از اقدامات و تمهیدات ویژه درخصوص مبارزه با مگس های سفید و آفات درختان خبر داد و گفت: در طرحی فوریتی روغن پاشی درختان در منطقه آغاز شد.
حسین سیگارودی در این باره افزود: با فرارسیدن فصل بهار افزایش تدریجی گرمای هوا و به منظور نگهداری درختان و کنترل بیولوژیک آفات و همچنین مگس های سفید ، نصب رول و کارت زرد بر روی تنه بیش از ۱۰۰۰ اصله از درختان محلات ۲۰ گانه منطقه ۴ انجام شد.
وی گفت: در ادامه این عملیات روغن پاشی بر روی درختان توت و زیتون یکی از روش های موثر در این طرح است.
سیگارودی افزود: یکی دیگر از اقدامات این طرح شستشو و آبیاری به موقع درختان است که تا قبل از افزایش دمای هوا اجرایی خواهد شد.
معاون خدمات شهری منطقه ۴ گفت: در حال حاضر تمامی درختان توت و زیتون با روغن ولک به غلظت ۱۰ در ۱۰۰۰ در سطح منطقه برای جلوگیری از افزایش این آفت در سال آتی روغن پاشی شده است.
سیگارودی در پایان افزود: امروزه یکی از روش های مبارزه بیولوژیکی با آفات رایج در سطح شهر تهران، روغن پاشی درختان به ویژه درختان میزبان آفت سفید بالک می باشد که جایگزین مناسبی برای سموم پر خطر شیمیایی هستند.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.