مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در همایش ملی مددکاری اجتماعی گفت: کلانشهر تهران برای رسیدن به شهری آرام، خلاق و هوشمند، نیازمند توسعه فرهنگ مداراست. به گزارش تجارت نیوز، رضا قدیمی که به عنوان یکی از سخنرانان پنل تخصصی همایش ملی مددکاری اجتماعی و مدارای اجتماعی سخن می گفت، با اشاره به نقش مدیریت شهری

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در همایش ملی مددکاری اجتماعی گفت: کلانشهر تهران برای رسیدن به شهری آرام، خلاق و هوشمند، نیازمند توسعه فرهنگ مداراست.
به گزارش تجارت نیوز، رضا قدیمی که به عنوان یکی از سخنرانان پنل تخصصی همایش ملی مددکاری اجتماعی و مدارای اجتماعی سخن می گفت، با اشاره به نقش مدیریت شهری در مدارای اجتماعی گفت:” تجمیع مجموعه ای بزرگ از تفاوتها، مدارا را به عنوان یکی از اصول مدیریت شهری در کلانشهر تهران، ضروری کرده است.”
وی افزود:” ترویج مدارا در تهران با ابزارهایی که مدیریت شهری در اختیار دارد، وقتی با آموزش، ترویج و اجرای درست همراه باشد، ی تواند تهراان را به عنوان الگویی مناسب برای مدیریت بسیاری از کلانشهرهای تهران مطرح کند.”
قدیمی با بیان این که ۸۶ مرکز زیرمجموعه سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، به عنوان مصداق های مدارا در مدیریت شهری پذیرای مددجویان و آسیب دیدگان اجتماعی پایتخت است، افزود:” در این مراکز حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ مددجو حضور دارند که نشانه ای از مدارای مدیریت شهری با آسیب دیدگان اجتماعی است. مددکاران ما در این مراکز، به صورت شبانه روزی تلاش می کنند تا این مددکاران را دوباره به چرخه امید و زندگی بازگردانند و در عین حال؛ آرامش را نیز به کلانشهر تهران تزریق کنند.”
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با بیان این که شهرداری تهران، از نظر قانونی وظیفه ای در این باره ندارد، تصریح کرد:”با این وجود، وظیفه انسانی خودمان می دانیم که با فعالیت این مراکز، خلاءحضور سازمانهای مسئول در این حوزه که به هر دلیل در میدان حاضر نیستند و نقش خودشان را ایفا نمی کنند، پر کنیم.
گفتنی است همایش ملی مددکاری اجتماعی و مدارای اجتماعی، امروز در مجتمع ولیعصر(عج) دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.