ت
کد خبر: 128835

مجسمه شیر سنگی در میدان حسن‌آباد نصب می‌شود

شهردار منطقه ۱۱ تهران از نصب مجسمه «برد شیر» اهدایی قوم بختیاری به خانواده شهدای آتش‌نشان شهر تهران؛ در میدان حسن‌آباد، مقابل نخستین ایستگاه آتش‌نشانی شهر تهران در هفته آینده خبر داد. به گزارش تجارت نیوز، نصراله آبادیان ضمن اعلام این خبر به پیشینه فرهنگی مجسمه «برد شیر» یا همان شیر سنگی در بین قوم

شهردار منطقه ۱۱ تهران از نصب مجسمه «برد شیر» اهدایی قوم بختیاری به خانواده شهدای آتش‌نشان شهر تهران؛ در میدان حسن‌آباد، مقابل نخستین ایستگاه آتش‌نشانی شهر تهران در هفته آینده خبر داد.
به گزارش تجارت نیوز، نصراله آبادیان ضمن اعلام این خبر به پیشینه فرهنگی مجسمه «برد شیر» یا همان شیر سنگی در بین قوم بختیاری اشاره کرد و گفت: این «بردشیر» نمایه‌ای انتزاعی از شیر و نماد شجاعت، مردانگی، جوانمردی، فداکاری و از خودگذشتگی در فرهنگ بختیاری است و برجسته‌ترین نماد هویتی بختیاری‌هاست که بار تاریخ پرعظمت این قوم را بر دوش می‌کشد.
شهردار منطقه ۱۱ افزود: شیر سنگی هفته آینده طی مراسمی با حضور خانواده شهدای آتش‌نشان و جمعی از مسئولین در میدان حسن‌آباد مقابل نخستین ایستگاه آتش‌نشانی شهر تهران در کنار مجسمه آتش‌نشان‌ها نصب خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: هم‌اکنون مجسمه برد شیر در ایستگاه آتش‌نشانی حسن‌آباد است و اداره زیباسازی منطقه در حال ساخت سکویی برای مجسمه است.
بر اساس این گزارش سنگ خام این مجسمه از معادن زاگرس بختیاری (نزدیک مسجدسلیمان) استخراج و در شهرکرد توسط هنرمند «علی نوذری» یکی از تندیس‌سازان بختیاری ساخته و پرداخته شده است. ارتفاع این تندیس شیرانه ۱/۰۵، طول آن ۱/۹۰ متر، عرض گُرده شیر ۵۰ سانتیمتر و وزن آن حدود ۳ تن است.
این اقدام با همکاری مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، انجمن فرهنگی بختیاری‌های مقیم تهران و شهرداری منطقه ۱۱ انجام و روز یکشنبه سوم اردیبهشت مجسمه شیر سنگی در میدان حسن‌آباد نصب خواهد شد.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.