در حالی بانک مرکزی از افزایش حدود ۱۰ درصدی قیمت مسکن طی دیماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داده بود که وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: مسکن طی ۴ سال اخیر گران نشده است.  عباس آخوندی با اشاره به وجود ۶۵۰ هزار واحد مسکونی خالی در سال ۸۵ اظهار کرد:

در حالی بانک مرکزی از افزایش حدود ۱۰ درصدی قیمت مسکن طی دیماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داده بود که وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: مسکن طی ۴ سال اخیر گران نشده است.

 عباس آخوندی با اشاره به وجود ۶۵۰ هزار واحد مسکونی خالی در سال ۸۵ اظهار کرد: راه حل ورود خانه های خالی به بازارمسکن این است که تورم قیمتی که در سنوات گذشته رخ داده به تدریج کنترل شود.

وی تصریح کرد:همان گونه در ۴ سال گذشته افزایش قیمتی در بازارمسکن رخ نداده، پس از این هم نباید افزایش قیمتی در بازار مسکن رخ دهد تا خانه های خالی به چرخه بازار مسکن برگردند.

این در حالی است که بانک مرکزی اوایل ماه جاری در گزارشی اعلام کرد:متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه معاملات ملکی شهر تهران در دی ماه امسال ۴۴,۹ میلیون ریال است که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به میزان ۱٫۴ و ۹٫۹ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش برگرفته شده از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور در ماه گذشته متوسط قیمت یک متر زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۴۴٫۹ میلیون ریال بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱٫۴و ۹٫۹ درصد افزایش نشان می دهد.

بیشترین رشد متوسط قیمت در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه ۹ ( معادل ۱۶٫۲ درصد) و کمتری رشد متوسط قیمت به منطقه ۲۲ ( معادل ۰٫۸ درصد) تعلق دارد. از میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیرینای مسکونی معامله شده معادل ۱۰۱٫۳ میلیون ریال به منطقه ۱ و کمترین آن با ۲۱٫۹ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است.

به گزارش تسنیم،در ماه مورد اشاره متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیبانی واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۴۴,۹ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب به میزان ۱٫۴ و ۹٫۹ درصد افزایش نشان می دهد.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.