ت
کد خبر: 127559

نصب پارکومتر هوشمند در معابر منطقه ۳

سرویس وبگردی -

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۳ گفت: با همکاری پلیس راهور، پارکومترهای هوشمند جایگزین پارکبان ها می شوند. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۳، علیرضا اسفراینی نژاد در این خصوص افزود: این پارکومترها که مجهز به دستگاه کارتخوان الکترونیکی هستند پتانسیل پارک شش خودرو را دارند. وی خاطرنشان کرد: در معابری

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۳ گفت: با همکاری پلیس راهور، پارکومترهای هوشمند جایگزین پارکبان ها می شوند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۳، علیرضا اسفراینی نژاد در این خصوص افزود: این پارکومترها که مجهز به دستگاه کارتخوان الکترونیکی هستند پتانسیل پارک شش خودرو را دارند.

وی خاطرنشان کرد: در معابری که تقاضای پارک بیش از حد ظرفیت معبر است متاسفانه با توزیع ناعادلانه جای پارک روبرو بودیم به همین دلیل از دستگاه مکانیزه پارکومتر هوشمند در این مکان ها استفاده شد.

اسفراینی نژاد در مورد نحوه استفاده از این پارکومتر ها گفت : پارکومترها پول نقد یا اسکناس نمی پذیرند و شهروندان می توانند از کارت بلیت های الکترونیکی مترو و اتوبوس برای جای پارک حاشیه ای استفاده کنند.

معاون شهردار منطقه ۳در خصوص شیوه استفاده از این دستگاهها گفت: علایمی بر روی سطح زمین فضای پارک بصورت یک فلش و نیز یک شماره نگاشته شده است که رانندگان باید به دستگاه مورد نظر مراجعه و کلید شماره مورد نظر را فشار دهند تا فضای پارک ثبت شود.

اسفراینی نژاد در ادامه گفت: پس از ثبت جای پارک، رانندگان باید مدت زمان پارک را از نیم ساعت تا چند ساعت بر روی دستگاه مشخص کنند و کارت خود را بر روی دستگاه نگاه دارند و کلید کسر پول را بزنند تا مبلغ مورد نظر کسر شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۳ درخصوص تهیه کارت بلیت الکترونیکی نیز گفت: مامورانی برای رفاه حال شهروندان بطور موقت در محل نصب این پارکومترها مستقر هستند تا کارت بلیت را به رانندگان بفروشند اما این کارت بلیت ها در محل های تعیین شده در مترو یا کیوسک های روزنامه فروشی و .. نیز به متقاضیان عرضه می شوند.

اسفراینی نژاد ابراز کرد: مشاهده افراد سودجو، عدم رعایت نرخ مصوب توسط پارکبان ها و توزیع فضای پارک خودرو از اهداف جایگزینی پارکومترهای هوشمند است.

وی اظهار کرد: پایان کار تمامی پارکبان ها از تاریخ ۱۵ اسفند سال جاری لحاظ شده و از این تاریخ فعالیت آنها غیر قانونی است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۳ گفت: شهروندان محترم در صورت مشاهده فعالیت پارکبان ها می توانند با شماره تماس های ۱۳۷ و ۱۱۰ تماس بگیرند.

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

بازار

اونس طلا (%0)
1,267.70
0
مثقال طلا (%0.09)
4,972,000
4,500
سکه امامی (%0.08)
12,064,500
9,500
دلار (%0.05)
37,410
20
یورو (%0.02)
42,260
10
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است و تلاش می‌کنیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم کنیم.