معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۳ گفت: با همکاری پلیس راهور، پارکومترهای هوشمند جایگزین پارکبان ها می شوند. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۳، علیرضا اسفراینی نژاد در این خصوص افزود: این پارکومترها که مجهز به دستگاه کارتخوان الکترونیکی هستند پتانسیل پارک شش خودرو را دارند. وی خاطرنشان کرد: در معابری

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۳ گفت: با همکاری پلیس راهور، پارکومترهای هوشمند جایگزین پارکبان ها می شوند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۳، علیرضا اسفراینی نژاد در این خصوص افزود: این پارکومترها که مجهز به دستگاه کارتخوان الکترونیکی هستند پتانسیل پارک شش خودرو را دارند.

وی خاطرنشان کرد: در معابری که تقاضای پارک بیش از حد ظرفیت معبر است متاسفانه با توزیع ناعادلانه جای پارک روبرو بودیم به همین دلیل از دستگاه مکانیزه پارکومتر هوشمند در این مکان ها استفاده شد.

اسفراینی نژاد در مورد نحوه استفاده از این پارکومتر ها گفت : پارکومترها پول نقد یا اسکناس نمی پذیرند و شهروندان می توانند از کارت بلیت های الکترونیکی مترو و اتوبوس برای جای پارک حاشیه ای استفاده کنند.

معاون شهردار منطقه ۳در خصوص شیوه استفاده از این دستگاهها گفت: علایمی بر روی سطح زمین فضای پارک بصورت یک فلش و نیز یک شماره نگاشته شده است که رانندگان باید به دستگاه مورد نظر مراجعه و کلید شماره مورد نظر را فشار دهند تا فضای پارک ثبت شود.

اسفراینی نژاد در ادامه گفت: پس از ثبت جای پارک، رانندگان باید مدت زمان پارک را از نیم ساعت تا چند ساعت بر روی دستگاه مشخص کنند و کارت خود را بر روی دستگاه نگاه دارند و کلید کسر پول را بزنند تا مبلغ مورد نظر کسر شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۳ درخصوص تهیه کارت بلیت الکترونیکی نیز گفت: مامورانی برای رفاه حال شهروندان بطور موقت در محل نصب این پارکومترها مستقر هستند تا کارت بلیت را به رانندگان بفروشند اما این کارت بلیت ها در محل های تعیین شده در مترو یا کیوسک های روزنامه فروشی و .. نیز به متقاضیان عرضه می شوند.

اسفراینی نژاد ابراز کرد: مشاهده افراد سودجو، عدم رعایت نرخ مصوب توسط پارکبان ها و توزیع فضای پارک خودرو از اهداف جایگزینی پارکومترهای هوشمند است.

وی اظهار کرد: پایان کار تمامی پارکبان ها از تاریخ ۱۵ اسفند سال جاری لحاظ شده و از این تاریخ فعالیت آنها غیر قانونی است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۳ گفت: شهروندان محترم در صورت مشاهده فعالیت پارکبان ها می توانند با شماره تماس های ۱۳۷ و ۱۱۰ تماس بگیرند.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.