قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز گذشته با ۰.۵۳ درصد افزایش به ۱۲۴۹ دلار و ۲۰ سنت رسید. به گزارش رویترز، در حالی که عدم قطعیت در مورد برنامه های مالیاتی و سرمایه گذاری ترامپ و نتایج مجموعه ای از انتخابات ها در اروپا، تقاضا برای خرید طلا به عنوان یک محل سرمایه

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز گذشته با ۰.۵۳ درصد افزایش به ۱۲۴۹ دلار و ۲۰ سنت رسید.
به گزارش رویترز، در حالی که عدم قطعیت در مورد برنامه های مالیاتی و سرمایه گذاری ترامپ و نتایج مجموعه ای از انتخابات ها در اروپا، تقاضا برای خرید طلا به عنوان یک محل سرمایه گذاری امن را افزایش داده، قیمت طلا روز جمعه افزایش داشت و در مسیر رشد ۸.۲ درصدی سه ماهه قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۵۳ درصد افزایش به ۱۲۴۹ دلار و ۲۰ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز ۰.۲۶ درصد افزایش یافت و به ۱۲۵۱ دلار و ۲۰ سنت رسید.

یوئیچی ایکه میزو، تحلیلگر استاندارد بانک در توکیو گفت: «در کوتاه مدت، عواملی نظیر تقویت ارزش دلار می تواند قیمت طلا را به حدود ۱۲۳۰ دلار کاهش دهد.»

دلار آمریکا به لطف انتشار آمارهای بهتر از حد انتظار از اقتصاد این کشور، دیروز در مسیر ثبت بهترین هفته خود در سال جاری میلادی قرار داشت. آمارهایی که نشان می داد بزرگترین افزایش سالانه نرخ تورم در حدود ۵ سال گذشته در آقتصاد آمریکا رخ داده و اظهارات امیدوار کننده رئیس فدرال رزرو شعبه نیویورک موجب شد تا امیدها به افزایش بیشتر نرخ بهره در سال جاری میلادی بیشتر شود.

تقویت ارزش دلار موجب گرانتر شدن طلا برای دارندگان سایر ارزها می شود، در حالی که افزایش نرخ بهره منجر به افزایش ارزش اوراق قرضه دولت آمریکا و کاهش تقاضا برای طلا می گردد.

اما تردید ها در مورد این که ترامپ می تواند کاهش مالیات ها و سرمایه گذاری های زیرساختی خود را عملی کند یا نه و همچنین چشم انداز مبهم سیاسی در اروپا موجب تقویت قیمت طلا شده است. تام کندال، تحلیلگر استاندارد بانک گفت، شکست ترامپ در پیشبرد طرح های محرک اقتصادی اش، شانس افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن را کاهش خواهد داد.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.