قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۱ سنت افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۵۴ دلار و ۲۸ سنت رسید. به گزارش رویترز، مشاهده نشانه هایی از کاهش تدریجی شکاف بین عرضه و تقاضا در بازار نفت موجب شد تا قیمت نفت امروز افزایش یابد. بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۱ سنت افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۵۴ دلار و ۲۸ سنت رسید.

به گزارش رویترز، مشاهده نشانه هایی از کاهش تدریجی شکاف بین عرضه و تقاضا در بازار نفت موجب شد تا قیمت نفت امروز افزایش یابد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۱ سنت افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۵۴ دلار و ۲۸ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز ۱۶ سنت افزایش داشت و به ۵۱ دلار و ۱۹ سنت رسید.

تجار گفتند، در حالی که اوپک رهبری تلاش ها برای کاهش تولید را بر عهده گرفته است، کاهش تدریجی شکاف بین عرضه و تقاضا در بازارموجب تقویت قیمت ها شده است.

با توجه به اینکه اکثر نفت صادراتی اوپک توسط تانکرها حمل می شود، موسسات رصد کننده رفت و آمد کشتی ها به خوبی می توانند وضعیت بازار را ارزیابی کنند.

بر اساس اعلام موسسه تحلیل آمار نفتی وورتکسا، میزان نفت صادراتی از زمان آغاز سال جاری میلادی ۱۷ درصد کاهش یافته است.

فابیو کوهن، مدیر موسسه وورتکسا گفت: «ما شاهد کاهش قابل توجه عرضه جهانی نفت از ماه ژانویه به این طرف بوده ایم و نفت حمل شده از طریق دریا از ۹۷۸ میلیون بشکه در اول ژانویه به ۸۱۲ میلیون بشکه در ۳ آوریل رسیده است.»

«این تغییرات نشان می دهد که برقراری توازن مجدد در بازار دار سریعتر از آنچه که بسیاری از ناظران بازار انتظار داشتند، اتفاق می افتد.»

آمارهای داد و ستد نفتی موسسه تامسون رویترز ایکون هم نشان می دهد که ارسال نفت توسط اوپک به بقیه نقاط جهان از ۸۱۳٫۷ میلیون بشکه در ماه ژانویه به ۷۹۶٫۶ میلیون بشکه تا پایان ماه مارس رسیده است.

اما با توجه به اینکه تولید نفت در برخی کشورها به ویژه آمریکا در حال افزایش است، کاهش شکاف بین عرضه و تقاضا به صورت تدریجی موجب کاهش میزان ذخایر نفتی خواهد شد.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.