در حالی که ریسک های موجود در صحنه سیاسی آمریکا و اروپا سرمایه گذاران را به سمت بازار طلا سوق داده است، تحلیلگران موسسه تامسون رویترز گفتند، قیمت فلز زرد در سال جاری میلادی حتی با وجود تداوم مازاد عرضه فیزیکی، افزایش خواهد یافت. در حالی که ریسک های موجود در صحنه سیاسی آمریکا و

در حالی که ریسک های موجود در صحنه سیاسی آمریکا و اروپا سرمایه گذاران را به سمت بازار طلا سوق داده است، تحلیلگران موسسه تامسون رویترز گفتند، قیمت فلز زرد در سال جاری میلادی حتی با وجود تداوم مازاد عرضه فیزیکی، افزایش خواهد یافت.

در حالی که ریسک های موجود در صحنه سیاسی آمریکا و اروپا سرمایه گذاران را به سمت بازار طلا سوق داده است، تحلیلگران موسسه تامسون رویترز گفتند، قیمت فلز زرد در سال جاری میلادی حتی با وجود تداوم مازاد عرضه فیزیکی، افزایش خواهد یافت.

بر اساس این پیش بینی، خرید طلا به عنوان یک سرمایه گذاری امن و افزایش خرید طلای هند احتمالا موجب خواهد شد تا متوسط قیمت طلا در سال جاری میلادی به ۱۲۵۹ دلار برسد که بالاتر از ۱۲۴۸ دلار سال گذشته خواهد بود.

این تیم از تحلیلگران در گزارش خود آورده است: «در حالی که سال به پیش می رود… احتمال خرید طلا با هدف سرمایه گذاری امن دارد به نحو فزاینده ای افزایش می یابد که ناشی از مسائل سیاسی حاکم بر آمریکا و کشورهای اروپایی است.»

«در صورتی که در یکی از کشورهای اروپایی نتیجه انتخابات بر ضد اتحادیه اروپا باشد، احتمالا موجب افزایش عدم قطعیت در مورد آینده یورو خواهد شد. در عین حال رویکرد غیرعادی دولت ترامپ می تواند موجب تقویت سرمایه گذاری ها (در بازار طلا) شود. بازارها همچنین نگران این مسئله هستند که آیا شاخص های بورس آمریکا بیش از حد رشد کرده یا نه و انتظار می رود طلا از حس خودداری از ریسک سرمایه گذاران منتفع شود.»

این مسئله احتمالا موجب خواهد شد تا حتی با وجود مازاد عرضه طلا قیمت فلز زرد تقویت شود. این تحلیلگران اعلام کردند، مازاد عرضه فیزیکی طلا در سال گذشته به ۹۵۲ تن رسید که بالاترین رقم در ۷ سال گذشته بود و این روند در سال ۲۰۱۷ نیز تداوم خواهد داشت.

این تحلیلگران اعلام کرده اند که میزان کل تقاضای فیزیکی برای طلا در سال ۲۰۱۶ به میزان ۱۸ درصد کاهش یافت و به ۳۵۵۹ تن رسید که عمدتا ناشی از کاهش میزان جواهرسازی بوده است. میزان مصرف جواهرات در سال گذشته به میزان یک پنجم کاهش یافت و به پایین ترین رقم در ۷ سال گذشته رسید.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.