ت
کد خبر: 127658

انگلیس به عربستان برای کاهش وابستگی به نفت کمک می‌کند

بر اساس بیانیه ای که دفتر نخست وزیری انگلیس منتشر کرده، کارشناسان مالیاتی و خصوصی سازی انگلیس به مقامات سعودی در خصوص چگونگی تنوع بخشی به اقتصاد این کشور و کاهش وابستگی به نفت مشاوره خواهند داد. به گزارش بلومبرگ، ترزا می، نخست وزیر انگلیس قصد دارد به عربستان کمک کند تا وابستگی اش به

بر اساس بیانیه ای که دفتر نخست وزیری انگلیس منتشر کرده، کارشناسان مالیاتی و خصوصی سازی انگلیس به مقامات سعودی در خصوص چگونگی تنوع بخشی به اقتصاد این کشور و کاهش وابستگی به نفت مشاوره خواهند داد.

به گزارش بلومبرگ، ترزا می، نخست وزیر انگلیس قصد دارد به عربستان کمک کند تا وابستگی اش به صادرات نفت را کاهش دهد و نقش زنان در نیروی کار این کشور را بالا ببرد.

انگلیس به وزارت دفاع عربستان کمک خواهد کرد تا اصلاحاتی را انجام دهد و بر اساس توافقی که امروز در جریان سفر نخست وزیر انگلیس به ریاض امضا خواهد شد، وزرای خارجه و تجارت دو کشور نشست های منظم شش ماهه ای را با هم برگزار خواهند کرد.

بر اساس بیانیه ای که دفتر نخست وزیری انگلیس منتشر کرده، کارشناسان مالیاتی و خصوصی سازی انگلیس به مقامات سعودی در خصوص چگونگی تنوع بخشی به اقتصاد این کشور و کاهش وابستگی به نفت مشاوره خواهند داد.

یک هفته بعد از آغاز مذاکرات دو ساله خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، ترزا می برای تقویت روابط با عربستان، یکی از شرکای تجاری مهمش، به این کشور سفر کرده است. عربستان خریداری ۴۰ درصد از تسلیحات صادراتی انگلیس است.

عربستان قصد دارد درآمدهای غیرنفتی خود را تا سال ۲۰۳۰ شش برابر کند و همچنین در پی افزایش نقش زنان در نیروی کار از ۲۲ درصد به ۳۰ درصد است.

روز دوشنبه ترزا می همزمان با آغاز سفر سه روزه خود به کشورهای خاورمیانه از انتقاد از سابقه حقوق بشری عربستان خودداری کرد و ترجیح داد روابط انگلیس و عربستان را «تاریخی» توصیف کند.

وی همچنین گفته، حضور وی در عربستان نشان خواهد داد که «زنان چه چیزهایی می توانند به دست آورند.» وی روز سه شنبه بدون بر سر داشتن حجاب در ریاض از هواپیما پیاده شد، در حالی که دولت انگلیس خود همواره به مسافران به عربستان توصیه می کند حجاب اسلامی را رعایت کنند.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.