بر اساس آمارهای بانک مرکزی، حجم معاملات مسکن در شهر تهران طی سال گذشته ۵٫۴ درصد و بهای مسکن ۵٫۲ درصد افزایش یافت. به گزارش  روابط عمومی بانک مرکزی، براساس «گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران»، در اسفند ماه سال ۱۳۹۵، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۱۲ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی رسید

بر اساس آمارهای بانک مرکزی، حجم معاملات مسکن در شهر تهران طی سال گذشته ۵٫۴ درصد و بهای مسکن ۵٫۲ درصد افزایش یافت.
به گزارش  روابط عمومی بانک مرکزی، براساس «گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران»، در اسفند ماه سال ۱۳۹۵، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۱۲ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل (بهمن ماه) و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲۱٫۶ و ۶٫۴ درصد کاهش نشان می‌دهد.

تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در سال ۱۳۹۵ به ۱۶۲ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی بالغ شد، که در مقایسه با سال ۱۳۹۴، ۵٫۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۴ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل (بهمن ماه) و ماه مشابه سال قبل به ترتیب به میزان ۱٫۵ و ۵٫۲ درصد افزایش یافته است.

در اسفندماه سال ۱۳۹۵ شاخص کرایه مسکن اجاری نسبت به ماه مشابه سال ۹۴ در شهر تهران ۱۱٫۳ درصد و در کل مناطق شـهری ۴٫۹ درصد رشد داشته است.

ماهیت قراردادهـای اجاره مسکن کـه غالباً یـک سـاله تنظیم می‌شود و نیز اثرپذیری شاخص اجاره‌بهای مسکن از سیاست‌های کنترل و مهار تورم، سبب تغییر متناسب اجاره‌بها بـا تحولات نرخ تورم در کشور شده است.

این گزارش که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، ماهانه توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر می‌شود.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.