یک کارشناس صنعت خودرو گفت: بهترین راهکار برای تحقق اقتصاد مقاومتی با محوریت تولید و اشتغال در صنعت خودرو، فعال‌سازی واحدهای تحقیق و توسعه در این صنایع است. بهروز مشهدی اظهار کرد: در حال حاضر واحدهای تحقیق و توسعه صنعت خودرو چندان فعال نیستند و به همین دلیل خودروسازان داخلی با ضعف دانش طراحی خودرو

یک کارشناس صنعت خودرو گفت: بهترین راهکار برای تحقق اقتصاد مقاومتی با محوریت تولید و اشتغال در صنعت خودرو، فعال‌سازی واحدهای تحقیق و توسعه در این صنایع است.

بهروز مشهدی اظهار کرد: در حال حاضر واحدهای تحقیق و توسعه صنعت خودرو چندان فعال نیستند و به همین دلیل خودروسازان داخلی با ضعف دانش طراحی خودرو مواجه هستند.

وی با بیان اینکه تمرکز بر طراحی و تولید محصول با برند داخلی از راهکارهای مهم برای افزایش اشتغال در صنعت خودرو است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد قابل توجهی مهندس تحصیل کرده در رشته‌های مرتبط صنعت خودرو وجود دارند که خودروسازان با جذب آنها می‌توانند از یک سو توان مهندسی و طراحی خود را تقویت کرده و از سوی دیگر اشتغال را افزایش دهند.

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: خودروسازان داخلی باید با سرمایه‌گذاری در واحدهای تحقیق و توسعه در جهت دستیابی به دانش فنی طراحی و تولید خودرو با برند ملی حرکت کنند.

وی افزود: طراحی و تولید خودرو با برند ملی و داخلی مهمترین راهکار موجود برای افزایش اشتغال در زنجیره تولید خودرو به‌ویژه در صنایع قطعه‌سازی مرتبط با صنعت خودرو است.

به گزارش ایسنا،مشهدی با بیان اینکه ارتباط با خودروسازان خارجی برای انتقال دانش فنی خوب است اما نباید تنها به مونتاژ خودروهای خارجی اکتفا کرد، تصریح کرد: خودروسازان باید در کنار همکاری با خودروسازان خارجی نسبت به انتقال دانش فنی و بومی‌سازی دانش تولید خودرو اقدام کنند.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.