قیمت طلا در معاملات روز پنجشنبه بازار جهانی تحت تاثیر افزایش ارزش دلار، کاهش یافت اما ابهامات پیرامون تاثیر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و انتخابات آینده فرانسه از این فلز ارزشمند حمایت کرد. هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۲۴۹.۸۵ دلار رسید.

قیمت طلا در معاملات روز پنجشنبه بازار جهانی تحت تاثیر افزایش ارزش دلار، کاهش یافت اما ابهامات پیرامون تاثیر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و انتخابات آینده فرانسه از این فلز ارزشمند حمایت کرد.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۲۴۹.۸۵ دلار رسید.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن ۰.۴ درصد کاهش یافت و در ۱۲۴۹.۳۰ دلار ایستاد.

به گفته تحلیلگران، طلا پس از اینکه موفق نشد از سطح ۱۲۶۰ دلار عبور کند، با عقب نشینی روبرو شده است اما به دلیل خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و انتخابات فرانسه که تقاضا برای طلا به عنوان دارایی امن را تقویت کرده اند، این فلز ارزشمند احتمالا شاهد کاهش قیمت قابل توجهی نخواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، عامل دیگری که طلا را تحت فشار قرار داده، قوی شدن ارزش دلار بوده است. این ارز روز پنج شنبه به بالاترین حد ۹ روز گذشته در برابر سبدی از ارزها صعود کرد. قوی شدن ارزش دلار معاملات طلا را که به این ارز انجام می شود، برای خریداران دارنده سایر واحدهای ارزی گرانتر می کند.

ارزش دلار بدنبال اظهارات چارلز ایوانز، رییس بانک فدرال شیکاگو که از افزایش بیشتر نرخهای بهره در سال جاری میلادی حمایت کرد، پشتیبانی شد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۱۸.۱۲ دلار رسید. این فلز در معاملات روز قبل به ۱۸.۲۵ دلار صعود کرده بود که بالاترین قیمت در چهار هفته گذشته بود. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۹۵۲.۱۰ دلار رسید و هر اونس پالادیوم با نیم درصد کاهش، ۷۸۵.۹۰ دلار معامله شد.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.