مجله نیچر در تازهترین گزارش خود اعلام کرد: تولید کالا در سرتا سر جهان و آلودگی ناشی از آن، موجب بیش از ۲۰ درصد مرگ و میرهای زودهنگام در جهان می شود. به گزارش  راشاتودی، بر اساس تازه ترین گزارش منتشر شده در مجله علمی نیچر، تولید کالا در سرتا سر جهان موجب آلودگی می

مجله نیچر در تازهترین گزارش خود اعلام کرد: تولید کالا در سرتا سر جهان و آلودگی ناشی از آن، موجب بیش از ۲۰ درصد مرگ و میرهای زودهنگام در جهان می شود.
به گزارش  راشاتودی، بر اساس تازه ترین گزارش منتشر شده در مجله علمی نیچر، تولید کالا در سرتا سر جهان موجب آلودگی می شود که این موضوع موجب کشته شدن صدها هزار نفر در سال می شود.

همچنین بیش از ۷۵۰ هزار نفر در سال، به دلیل آلودگی هوا که به دنبال تولید کالا در یک منطقه و فروش آن در جایی دیگر صورت می گیرد، دچار مرگ ناگهانی می شوند که این یعنی در حدود یک پنچم ۳.۴۵ میلیون مرگ های نابهنگام از آلودگی هوا در سطح جهان است.

این در حالی است که در سال ۲۰۰۷ میلادی تقریبا ۴۱۱ هزار و یکصد مرگ نابهنگام مرتبط با آلایندهای تولید کالا در قسمت های مختلف جهان ثبت شده است.

در این گزارش آمده که آلودگی تولید کالا در منطقه آسیا، یعنی جایی که صادرات ارزان و قوانین حفاظت از محیط زیست خیلی جدی گرفته نمی شود، افزایش یافته است.

همچنین در حدود ۵۰۰ هزار نفر در سال در آسیا، با بیماری های مرتبط با آلودگی هوا از پا درمی آیند که از این تعداد، بیش از ۲۰۰ هزار نفر در چین و بیش از یکصد هزار نفر در هند هستند.

در گزارش نیچر به این موضوع اشاره شده که مجرمین اصلی این پدیده شوم، خریداران غربی هستند و تقریبا ۱۷۵ هزار مرگ زودرس به دلیل مصرف کشورهای اروپای غربی از کالاهای تولید شده در قسمت های مختلف جهان برمی گردد؛ ضمن اینکه بیش از یکصد هزار مرگ از این نوع، به مصرف کالا از سوی آمریکایی ها مرتبط است.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.