ت
کد خبر: 127231

جابجایی یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر نوروزی با قطار

‌ رئیس هیات مدیره راه آهن گفت: از ۲۵ اسفندماه تا هشتم فروردین ماه ۹۶ بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر از طریق راه آهن جابجا شدند. به گزارش وزارت راه و شهرسازی، سعید رسولی گفت: آمار جابجایی مسافر تا پایان روز نهم فروردین ماه به بیش از یک میلیون و ۲۹۰ هزار

‌ رئیس هیات مدیره راه آهن گفت: از ۲۵ اسفندماه تا هشتم فروردین ماه ۹۶ بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر از طریق راه آهن جابجا شدند.
به گزارش وزارت راه و شهرسازی، سعید رسولی گفت: آمار جابجایی مسافر تا پایان روز نهم فروردین ماه به بیش از یک میلیون و ۲۹۰ هزار نفر می رسد که رشد چهار درصدی نسبت به سال قبل را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه پارسال ۳۵۰ واگن مسافری فرسوده از ناوگان حمل و نقل ریلی کشور خارج شد، افزود: استقبال از سامانه حمل و نقل ریلی در سفرهای نوروزی امسال، بسیار مطلوب بوده است.

رسولی بیان کرد: در سال ۹۵ افزون بر ۴٠.۴ میلیون تن بار توسط خطوط ریلی کشور جابجا شد که این، یک رکورد بی سابقه در سامانه حمل و نقل ریلی بوده و یک موفقیت بسیار ارزشمند برای حمل و نقل ریلی کشور به شمار می رود.

وی در ادامه با قدردانی از توجه و نگاه ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مقوله حمل و نقل ریلی کشور افزود: برای توسعه حمل و نقل ریلی، مصوبات بسیار خوبی تصویب شده که نویدبخش توسعه سریع این صنعت خواهد بود.

رسولی گفت: نگاهی به چند سال گذشته حمل و نقل ریلی نشان می دهد یک عقب افتادگی تاریخی، در این حوزه اتفاق افتاده و نگاه غالب، سبب طراحی ایستگاه ها در خارج از شهرها شده بود.

وی اضافه کرد: در بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا، چندین ایستگاه در درون شهرها طراحی می شود و زندگی مردم با این صنعت عجین شده است که برای طراحی ایستگاه ها در درون شهرها، برنامه ریزی شده و علاوه بر این، بی توجهی به ابعاد فرهنگی و اجتماعی ایستگاه ها نیز وجود دارد که در این زمینه نیز برنامه ریزی صورت گرفته است.

رسولی افزود:گردشگری و برنامه های فرهنگی مناسب در حوزه راه آهن نیز، هدف گذاری شده و فعالیت های این حوزه نیز پررنگ تر می شوند؛ به نحوی که چند طرح مهم نیز در این خصوص در دست اقدام است.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.