ت
کد خبر: 127957

خبر تعطیلی داروگر تکذیب شد

در پی انتشار اخباری مبنی بر تعطیلی کارخانه قدیمی و پرآوازه داروگر رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان تهران با تکذیب این خبر گفت: داروگر برند قدیمی کشور در تولید محصولات بهداشتی است و نه تنها تعطیل نشده بلکه تولید آن افزایش نیز داشته است. به گزارش شاتا از چند روز پیش چند رسانه و

در پی انتشار اخباری مبنی بر تعطیلی کارخانه قدیمی و پرآوازه داروگر رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان تهران با تکذیب این خبر گفت: داروگر برند قدیمی کشور در تولید محصولات بهداشتی است و نه تنها تعطیل نشده بلکه تولید آن افزایش نیز داشته است.
به گزارش شاتا از چند روز پیش چند رسانه و خبرگزاری به صورت کاملا هماهنگ اقدام به انتشار اخباری درباره کارخانه پرآوازه داروگر کردند و به نقل از کارگرانی که بدون نام و نشان بودند مدعی شدند کارخانه داروگر کارگرانش را به مرخصی اجباری فرستاده و تعطیل شده است.برخی کانال های تلگرامی هم در اقدامی جهت دار تلاش کردند با تصویربرداری از ساختمان دفتر مرکزی داروگر در تهران که البته در ساعات بعدازظهر و تعطیلی دفتر انجام شده بود این خبر را در افکار عمومی القا کنند که داروگر با قدمتی چند ده ساله به دلیل مشکلات تولید تعطیل شده و کارگرانش بیکار شده اند و به قول این رسانه ها سونامی تعطیلی کارخانجات در کشور ادامه دارد!
صرف نظر از اهداف این رسانه از انتشار اخبار کذب،رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان تهران در این رابطه  گفت:برند داروگر برند بزرگ و معتبری است و هیچ مشکلی در عرصه تولید ندارد.
محمد رضا مس فروش افزود: پس از انتشار این خبر با وجود اینکه از نزدیک به کلیه مسایل کارخانجات استان اشراف داریم اما باز هم برای اطمینان از مساله بررسی های کاملی درباره کارخانه تولیدی داروگر انجام شد چراکه وظیفه قانونی ما حمایت از تولید و اشتغال در کشور است.
وی تاکید کرد: کارخانه بزرگ داروگر یکی از بهترین واحدهای تولیدی فعال کشور است و در طول سال گذشته با افزایش تولید نیز همراه بوده و به هیچ عنوان تعدیل،کاهش و یا اخراج نیرو ندارد.
به گفته این مقام مسوول ، داروگر روال عادی تولید خود را طی می کند و در فرصت تعطیلی های فروردین ماه برنامه بهسازی و نوسازی خود را سپری کرده تا بتواند با توان بیشتری در چرخه تولید محصولات مطلوب گام بردارد.
بیژن اسماعیلی ،مدیرعامل مجتمع تولیدی داروگر نیز در این رابطه با اظهار تعجب از انتشار این اخبار گفت:هدف از انتشار این خبرها ایجاد فضای یاس و تردید در جامعه و مغایر با فرامین مقام معظم رهبری در سال اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال است.
اسماعیلی با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری در ابتدای سال تصریح کرد:رفتار صحیح آن بود که رسانه ها پیش از انتشار این خبر صحت و سقم آن را از مدیران مربوطه استعلام می کردند .
وی با اشاره به اینکه داروگر بخش عظیمی از تولید صنایع شوینده و آرایشی و بهداشتی کشور را تولید می کند افزود:این گونه برخوردهای رسانه ای با توجه به سختی ها و تنگناهای بخش تولید اندک رمق باقی مانده در کالبد صنعت را نیز از بین خواهد برد.
مدیرعامل هلدینگ داروگر یادآور شد:انتشار این خبر نه تنها جنبه حمایتی از کارگر را ندارد که خود سبب بی اعتمادی عمومی در سرمایه گذاری صنعتی شده و مشکلات را بیشتر ی کند.
اسماعیلی با اشاره به اینکه هلدینگ داروگر شامل کارخانه های شوینده ،بهداشتی و آرایشی کف،تولی پرس،تولید دارو،روغن نباتی جهان،شیرینی شکلات کیوان و ۱۲ واحد تولیدی بزرگ است تاکید کرد:چگونه ممکن است مجموعه ای که ۶۰ درصد بازار شوینده ،آرایشی و بهداشتی را تامین می کند تعطیل شود.
این مدیر ارشد هلدینگ داروگر بهسازی و نوسازی تجهیزات (اورهال) را نیاز سالانه تمام کارخانجات صنعتی دانست و اظهار کرد:آیا ممکن است که خط تولید پودر لباسشویی ما که روزانه هزارتن پودر شوما ، دریا و کف تولید می کند نیاز به اورهال نداشته باشد و یا دستگاه شاپوی تخم و مرغی ما که در سراسر دنیا شناخته شده و روزانه بیش از ۱۰۰تن تولید می کند نیازی به تعمیرات سالیانه نداشته باشد؟
اسماعیلی با ابراز تاسف از عملکرد برخی رسانه ها یادآور شد:با توجه به اینکه داروگر سهم مهمی در بازار دارشته و محصولات خود را با قیمت های مناسب عرضه کرده و نقش تنظیم کننده بازار را نیز ایفا می کند در تلاشیم تا با حداقل تعطیلی و بهره گیری از فرصت ها بلافاصله تولید را از سر گرفته و پرتوان تر از قبل در چرخه تولید فعالیت کنیم.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.