رئیس اتحادیه تعاونی‌های تولیدی با اشاره به اینکه چند سالی است که تولید به تعطیلی کشیده شده است، گفت: اگر دولت به‌دنبال نجات اقتصاد بود باید واردات را کاهش می‌داد، اما اکنون شاهد گسترش روزافزون واردات رسمی و غیررسمی هستیم. علیرضا مرادی با بیان اینکه چندسالی است که تولید به تعطیلی کشیده شده است، گفت:

رئیس اتحادیه تعاونی‌های تولیدی با اشاره به اینکه چند سالی است که تولید به تعطیلی کشیده شده است، گفت: اگر دولت به‌دنبال نجات اقتصاد بود باید واردات را کاهش می‌داد، اما اکنون شاهد گسترش روزافزون واردات رسمی و غیررسمی هستیم.

علیرضا مرادی با بیان اینکه چندسالی است که تولید به تعطیلی کشیده شده است، گفت: اگر دولت دست از سر تولید کنندگان بردارد و قانون را اجرا کند در بسیاری موارد برای تولیدکنندگان کارگشا است.

رئیس اتحادیه تعاونی‌های تولیدی با بیان اینکه “این روزها شاهد گسترش حجم واردات هستیم” افزود: متأسفانه باتوجه به شرایط رکود تعداد زیادی از شاغلان شغل خود را از دست داده‌اند و در یک سال اخیر هیچ بنگاه تولیدی نیرو جذب نکرده است بلکه نیروهای موجود خود را هم به‌خاطر رکود از دست داده است. متأسفانه ظرفیت بخش‌های تولیدی در طول یک سال گذشته از ۴۰ درصد به ۲۰ درصد کاهش یافته است.

مرادی با ابراز اینکه آقای روحانی سال ۹۲ بیان کردند که شعار من “نجات اقتصاد ایران است” گفت: اگر دولت به‌دنبال نجات اقتصاد بود باید واردات را کاهش می‌داد. وزیر صنعت و رئیس اتاق ایران و چین را جابه‌جا می‌کرد.

وی با گلایه از اینکه چندین کارخانه تولید چادر مشکی راه‌اندازی شد اما به تولید نرسید، گفت: در کشوری که مصرف چادر مشکی بالاست تمام چادر مشکی‌ها وارداتی است، چرا که عده‌ای منافعی در واردات دارند و اجازه کاهش واردات را نمی‌دهند.

رئیس اتحادیه تعاونی‌های تولیدی افزود: در سالهای گذشته بنگاه‌های تولیدی هیچ رشدی به‌لحاظ ظرفیت تولیدی و حجم و ارزش معاملات نداشتند‌، از نحوه برگزاری مجامع تعاونی‌های تولیدی کاملاً مشخص است که وضعیت‌شان نسبت به گذشته چگونه است.

وی با اشاره به شعار سال از سوی مقام معظم رهبری “اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” گفت: تنها راهکار تحقق این شعار توجه به بخش تعاون است. ریشه اقتصاد مقاومتی در تعاون و تکیه بر تولید داخل است که در راستای آن تولید رونق و اشتغال ایجاد می‌شود.

به گزارش تسنیم،مرادی بیان کرد: از حداکثر ظرفیت تعاونی‌ها برای بخش تولید استفاده نکردیم و نتوانستیم جایگاهی را که قانون به این بخش داده است ایجاد کنیم و نیازمند فعال کردن این بخش هستیم.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.