ت
کد خبر: 127260

دو برابر شدن صادرات نفت ایران به ترکیه

سرویس گزیده‌ها -

رگولاتوری بازار انرژی ترکیه اعلام کرد، واردات نفت این کشور از ایران در ژانویه ۲۰۱۷ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از دو برابر شده است. به گزارش پایگاه خبری ترند، رگولاتوری بازار انرژی ترکیه اعلام کرد، واردات نفت این کشور از ایران در ژانویه ۲۰۱۷ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته

رگولاتوری بازار انرژی ترکیه اعلام کرد، واردات نفت این کشور از ایران در ژانویه ۲۰۱۷ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

به گزارش پایگاه خبری ترند، رگولاتوری بازار انرژی ترکیه اعلام کرد، واردات نفت این کشور از ایران در ژانویه ۲۰۱۷ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

بر اساس این گزارش، ایران در ژانویه امسال حدود ۸۳۴ هزار تن، معادل حدود ۱۹۹ هزار و ۸۳ بشکه در روز نفت به ترکیه صادر کرده است در حالی که این رقم در ژانویه سال گذشته ۴۰۶ هزار و ۸۹۴ تن بوده است.

این گزارش می افزاید، ترکیه همچنین در نخستین ماه از سال جاری میلادی ۶۴۳ هزار و ۱۹۳ تن فرآورده های نفتی از ایران خریداری کرده در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته تنها ۳۴ هزار و ۸۲۵ تن بوده است.

ایران و گروه ۱+۵ در سال ۲۰۱۵ به توافقی بر سر لغو تحریم ها علیه تهران دست یافتند که در ژانویه ۲۰۱۶ اجرایی شد و موجب افزایش صادرات نفت ایران گردید. قبل از تحریم ها، ایران در سال ۲۰۱۱، حدود ۹٫۲۸۷ میلیون تن معادل ۱۸۸ هزار بشکه در روز به ترکیه نفت صادر کرده بود، که حدود ۲۷ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۰ بود، اما پس از تحریم ها، این رقم به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.