رگولاتوری بازار انرژی ترکیه اعلام کرد، واردات نفت این کشور از ایران در ژانویه ۲۰۱۷ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از دو برابر شده است. به گزارش پایگاه خبری ترند، رگولاتوری بازار انرژی ترکیه اعلام کرد، واردات نفت این کشور از ایران در ژانویه ۲۰۱۷ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته

رگولاتوری بازار انرژی ترکیه اعلام کرد، واردات نفت این کشور از ایران در ژانویه ۲۰۱۷ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

به گزارش پایگاه خبری ترند، رگولاتوری بازار انرژی ترکیه اعلام کرد، واردات نفت این کشور از ایران در ژانویه ۲۰۱۷ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

بر اساس این گزارش، ایران در ژانویه امسال حدود ۸۳۴ هزار تن، معادل حدود ۱۹۹ هزار و ۸۳ بشکه در روز نفت به ترکیه صادر کرده است در حالی که این رقم در ژانویه سال گذشته ۴۰۶ هزار و ۸۹۴ تن بوده است.

این گزارش می افزاید، ترکیه همچنین در نخستین ماه از سال جاری میلادی ۶۴۳ هزار و ۱۹۳ تن فرآورده های نفتی از ایران خریداری کرده در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته تنها ۳۴ هزار و ۸۲۵ تن بوده است.

ایران و گروه ۱+۵ در سال ۲۰۱۵ به توافقی بر سر لغو تحریم ها علیه تهران دست یافتند که در ژانویه ۲۰۱۶ اجرایی شد و موجب افزایش صادرات نفت ایران گردید. قبل از تحریم ها، ایران در سال ۲۰۱۱، حدود ۹٫۲۸۷ میلیون تن معادل ۱۸۸ هزار بشکه در روز به ترکیه نفت صادر کرده بود، که حدود ۲۷ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۰ بود، اما پس از تحریم ها، این رقم به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.