اتاق فکر دولت چین پیش‌بینی کرده که رشد اقتصادی این کشور در سه ماه نخست سال جاری میلادی، ۶.۸ درصد شود. به گزارش شینهوا، اتاق فکر دولت چین اعلام کرده که انتظار می رود رشد اقتصادی چین، دومین اقتصاد بزرگ جهان، در سه ماه نخست سال جاری میلادی ۶.۸ درصد باشد. این در حالی است

اتاق فکر دولت چین پیش‌بینی کرده که رشد اقتصادی این کشور در سه ماه نخست سال جاری میلادی، ۶.۸ درصد شود.
به گزارش شینهوا، اتاق فکر دولت چین اعلام کرده که انتظار می رود رشد اقتصادی چین، دومین اقتصاد بزرگ جهان، در سه ماه نخست سال جاری میلادی ۶.۸ درصد باشد.

این در حالی است که مبنای این تحلیل، بر اساس ثبت رکورد بالای اعطاء وام از سوی بانک های چینی و نیز صرف هزینه بیشتر دولت در مقایسه با سه ماه پایانی سال گذشته میلادی است.

همچنین آکادمی ملی استراتژی اقتصادی چین هم اعلام کرد که افزایش رشد اقتصادی این کشور در سه ماه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی، به افزایش قیمت محصولات کارخانه ها، سود بیشتر شرکت ها و افزایش واردات برمی‌گردد.

به گفته تحلیلگران اقتصادی، تمرکز چین بر روی سیاست های اقتصادی کلان، می بایستی از رهگذر اصلاحات ساختاری عرضه ای باشد تا پتانسیل تولید را در بلندمدت توسعه دهد.

البته اتاق فکر دولت چین بر این باور است که تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماه نخست سال جاری میلادی، ۶.۷ درصد باشد؛ ضمن اینکه انتظار می رود تولیدات صنعتی در سه ماه دوم سال ۲۰۱۷ میلادی با کمی افزایش روبرو شود؛ اگرچه میزان سرمایه‌گذاری در سه ماه دوم، با روند کاهشی به کار خود ادامه دهد.

بر پایه این گزارش، توصیه می شود که دولت چین به منظور جلوگیری از ریسک های احتمالی در حوزه املاک و بخش های مالی، به مدیریت صحیح پولی و عرضه به موقع زمین روی آورد.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.