بر اساس آمار گمرک در سال۹۵ ، میعانات گازی بیش از ۵۶ درصد رشد داشته است این در حالی است که صادرات سایر کالاها حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است. بررسی آمارهای منتشر شده از سوی گمرک ایران نشان میدهد، در کل سال۱۳۹۵، بیش از ۴۳ میلیارد دلار صادرات انواع کالا صورت گرفته که این

بر اساس آمار گمرک در سال۹۵ ، میعانات گازی بیش از ۵۶ درصد رشد داشته است این در حالی است که صادرات سایر کالاها حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است.

بررسی آمارهای منتشر شده از سوی گمرک ایران نشان میدهد، در کل سال۱۳۹۵، بیش از ۴۳ میلیارد دلار صادرات انواع کالا صورت گرفته که این رقم نسبت به کل سال ۹۴ با رشد ۳٫۵ درصدی همراه بوده است.

این درحالی است که صادرات غیر نفتی کشور از دو دسته کلی پتروشیمی، میعانات گازی، گاز طبیعی و سایر کالاها تشکیل شده است.

در این بین صادرات میعانات گازی با رقم ۷٫۳ میلیارد دلاری با رشد چشم گیر ۵۶ درصدی نسبت به سال ۹۴ رو به رو شده است.

گفتنی است، صادرات محصولات پتروشیمی با رقم ۱۴ میلیارد دلار با رشد ۹٫۲درصدی و گاز طبیعی با کاهش ۲٫۸ درصدی رو به رو بوده است.

به گزارش تسنیم،همچنین در قسمت سایر کالاها که نشان دهنده صادرات غیر نفتی واقعی کشور می باشد با رقم ۲۰ میلیارد دلار نسبت به سال ۹۴ با کاهش منفی ۱۰ درصدی همراه شده است. در سال ۹۴ صادرات سایر کالاها که شامل محصولات کشاورزی، صنعتی و خدماتی می‌باشد حدود ۲۲ میلیارد دلار بوده است.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.