مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری غدیر گفت:در حال حاضر  طرح های در دست اجرای غدیر شامل ۴۲٫۵ درصد در صنعت پتروشیمی، ۱۷٫۵ درصد در صنعت و معدن، ۳۳٫۷ درصد در برق و انرژی و ۵٫۶ درصد در ساختمان و ۰٫۷ درصد در سیمان است. به گزارش تجارت نیوز،سلیمانی با اشاره به  برنامه های این هلدینگ و

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری غدیر گفت:در حال حاضر  طرح های در دست اجرای غدیر شامل ۴۲٫۵ درصد در صنعت پتروشیمی، ۱۷٫۵ درصد در صنعت و معدن، ۳۳٫۷ درصد در برق و انرژی و ۵٫۶ درصد در ساختمان و ۰٫۷ درصد در سیمان است.
به گزارش تجارت نیوز،سلیمانی با اشاره به  برنامه های این هلدینگ و نیز همزمانی آن با  آغاز اجرای برنامه ششم توسعه  در کشور گفت: نقش بازار سرمایه در تامین مالی ،توسعه سرمایه گذاری ها برای به  پیش بردن برنامه ششم بسیار تعیین کننده است.
وی همچنین به تکمیل زنجیره ارزش در صنعت نفت و گاز و کاهش شدت انرژی و جلب مشارکت بخش خصوصی اشاره کرد و اظهار داشت: بهره برداری از میادین مشترک نفت و گاز و دانش بنیان نمودن صنایع نفتی در حوزه های بالادست و پایین دست فرصت مناسبی را پیش روی این هلدینگ چندرشته ای قرار داده است.
سلیمانی  با اشاره به برخی  سیاست های توسعه بازار سرمایه در برنامه ششم توسعه افزود: توسعه بازار سرمایه با  باز طراحی و مهندسی ابزارهای مالی و کالایی، توسعه بازار انرژی و عرضه نفت خام و فرآورده های نفتی در بورس انرژی و نیز اصلاح نهادی حاکمیت شرکتی برای شرکت های عام و نهادهای مالی میسر می شود.
وی همچنین بر لزوم جهت گیری و سیاستهای لازم برای ارتقای شفافیت اطلاعات در بازار سرمایه و راه اندازی موسسات رتبه بندی اوراق بهادار برای جذب سرمایه گذاری خارجی و تامین مالی بین المللی نیز  تاکید کرد.

غدیر در افق ۱۳۹۸
سلیمانی در تشریح استراتژی پرتفوی غدیر برای افق ۱۳۹۸ ، گفت:  در پرتفوی غدیر از سهم ۳۵ درصد، صنایع معدنی (کانی های فلزی، غیرفلزی و سیمان ۲۰درصد، صنعت برق و انرژی ۱۰ درصد، صنعت حمل و نقل ۳ درصد، گروه مالی ( به همراه تکمیل زنجیره و خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات) ۱۲ درصد، مستغلات با محوریت توسعه زمین ۸ درصد، خدمات سلامت با محوریت داور و تجهیزات پزشکی ۳ درصد و فرصت های پیش رو ۹ درصد برخوردار خواهند بود.
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری غدیر در بیان بیشتر برنامه های آینده این شرکت، از سرمایه گذاری در حوزه اکتشاف و تولید ( بالا دست) نفت و گاز (E&P)، سرمایه گذاری در پروژه های انتقال گاز، سرمایه گذاری مشترک با شرکت های داخلی و خارجی، هم افزایی و تکمیل زنجیره تولید در صنایع به ویژه در بخش های صنعت و معدن، پتروپالایشگاهی و مالی بین هلدینگ ها و درنهایت اقدام برای پذیرش سهام شرکت در بورس های بین المللی و بستر سازی برای تامین مالی بین المللی پروژه ها خبر داد.
وی همچنین تامین مالی از طریق ابزارهای متنوع مانند اوراق بدهی، صکوک و صندوق های پروژه ای را مورد اشاره قرار داد ،گفت:سرمایه گذاری این شرکت به صورت بهینه مدیریت خواهد شد.
این مقام مسوول در هلدینگ چندرشته ای غدیر با تاکید بر نظارت مستمر بر فرایند تکمیل پروژه های در حال اجرا طبق برنامه زمان بندی و اهداف تعیین شده، از اقدام این شرکت برای پذیرش شرکت های غیر بورسی در بورس و فرابورس خبر داد.
وی ادامه داد: همچنین این شرکت تلاش خود را برای استفاده از فرصت های مندرج در سیاست های کلی اصل ۴۴ به کار خواهد بست.
سلیمانی ادامه داد:برنامه ها فرآیندها و ساختارهای داخلی این شرکت باز مهندسی  خواهد شد تا با توسعه منابع انسانی و حرکت به سمت ایجاد سازمان هوشمند، تمامی این اهداف ترسیم شده محقق شوند.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.