واردات نفت ۴ کشور آسیایی از ایران در ماه فوریه نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۵۸ درصد افزایش یافته است. به گزارش رویترز، واردات نفت ۴ کشور آسیایی از ایران در ماه فوریه نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۵۸ درصد افزایش یافته است. آمارهای دولتی و رصد کشتی ها نشان می

واردات نفت ۴ کشور آسیایی از ایران در ماه فوریه نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۵۸ درصد افزایش یافته است.

به گزارش رویترز، واردات نفت ۴ کشور آسیایی از ایران در ماه فوریه نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۵۸ درصد افزایش یافته است.

آمارهای دولتی و رصد کشتی ها نشان می دهد، ۴ مشتری آسیایی نفت ایران (چین، هند، کره جنوبی و ژاپن) در ماه فوریه ۲ میلیون و ۱۲ هزار بشکه در روز از ایران نفت خریده اند که بالاترین رقم دست کم از سال ۲۰۱۰ تاکنون است.

ایران از توافق کاهش تولید اوپک برای کاهش ۱٫۲ میلیون بشکه از تولید روزانه کشورهای عضو این سازمان معاف شده و این به تهران فرصت داده تا بتواند سهم از دست رفته خود از بازار نفت را پس بگیرد.

وزارت تجارت ژاپن روز جمعه آمارهای رسمی ای را منتشر کرد که نشان داد واردات نفت این کشور از ایران در ماه گذشته ۲۳۰ هزار و ۲۹۷ بشکه در روز بوده است. این رقم کاهشی ۳٫۷ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

با توجه به اینکه خریداران ژاپنی منتظرند تا دولت این کشور بیمه حاکمیتی مربوط به محموله های نفت ایران را از ابتدای سال مالی جدید که از آوریل آغاز می شود تمدید کند، ژاپن احتمالا در ماه مارس نفتی از ایران خریداری نکرده است.

میزان خرید نفت چین از ایران در ماه فوریه به ۶۵۷ هزار و ۹۰۱ بشکه در روز رسیده که نسبت به فوریه ۲۰۱۷، ۲۲٫۳ درصد افزایش نشان می دهد. همچنین میزان خرید نفت هند از ایران در این ماه به ۶۴۷ هزار بشکه در روز رسیده که نسبت به ۲۱۵ هزار و ۸۰۰ بشکه در روز فوریه سال گذشته ۱۹۹٫۸ درصد رشد نشان می دهد. میزان واردات نفت کره جنوبی از ایران نیز در ماه فوریه با ۶۹٫۳ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل، به ۴۷۷ هزار و ۶۴۳ هزار بشکه در روز رسید.

کل خرید نفت این ۴ کشور از ایران در فوریه ۲۰۱۷ به ۲ میلیون و ۱۲ هزار و ۸۴۱ بشکه در روز رسیده که رشدی ۵۷٫۹ درصدی نسبت به فوریه ۲۰۱۶ نشان می دهد.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.