ت
کد خبر: 127701

عید هم رونقی به بازار موبایل نداد

برخلاف سال‌های گذشته نوروز امسال تاثیر چندانی در رونق بازار موبایل نداشت. افشار فروتن  به ارائه توضیحاتی درباره‌ی وضعیت خرید و فروش گوشی‌های تلفن همراه در ایام منتهی به عید پرداخت و گفت: در قیاس با رونقی که در سال‌های قبل هنگام عید ایجاد می‌شد، امسال و حتی سال گذشته بازار رونق چندانی نداشت. رییس

برخلاف سال‌های گذشته نوروز امسال تاثیر چندانی در رونق بازار موبایل نداشت.

افشار فروتن  به ارائه توضیحاتی درباره‌ی وضعیت خرید و فروش گوشی‌های تلفن همراه در ایام منتهی به عید پرداخت و گفت: در قیاس با رونقی که در سال‌های قبل هنگام عید ایجاد می‌شد، امسال و حتی سال گذشته بازار رونق چندانی نداشت.

رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، گوشی‌های موبایل و تجهیزات جانبی همچنین عنوان کرد: البته با توجه به افزایش نقدینگی شهروندان در این ایام حجم تقاضا در بازار موبایل با افزایش روبه‌رو شد، اما رونقی که در سال‌های قبل وجود داشت امسال در این بازار به چشم نمی‌خورد.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم این مساله را ریشه‌یابی کنیم شاید دلایل متعددی برای آن پیدا شود، اما یکی از مهم‌ترین دلایل قیمت گوشی‌ها محسوب می‌شود.

فروتن یادآور شد: در حال حاضر گوشی‌های موجود در بازار به سه دسته نسبتا ارزان، متوسط و گران قیمت تقسیم می‌شوند که دسته ارزان‌ها به نسبت رونق بیشتری را تجربه کرد، اما در بخش گوشی‌های گرانقیمت فروش کمتری وجود داشت و گوشی‌های متوسط نیز فروشی متوسط را به همراه داشتند.

به گزارش ایسنا،رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، گوشی‌های موبایل و تجهیزات جانبی در پایان یادآور شد: البته سال گذشته هم فروش پیش از عید به مانند سال‌های قبل نبود که همان طور که اشاره شد، فراگیر شدن استفاده از دسترسی موبایل و به دنبال آن نیاز مردم به گوشی‌های هوشمند و بالاتر بودن قیمت این گوشی‌ها در قیاس با گوشی‌های قبلی از مهم‌ترین دلایل رکود این بازار به شمار می‌رود.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.