هیئت سازمان دامپزشکی کشورمان به سرپرستی رئیس سازمان دامپزشکی به منظور توسعه همکاری‌های تهران و اسلو در امر بهداشت و نظارت در حوزه آبزیان به نروژ سفر کرده و قرار است در جریان این سفر، یادداشت تفاهم همکاری‌های دامپزشکی و بهداشت آبزیان بین ایران و نروژ امضا شود. در جریان این دیدار مهدی خلج رئیس

هیئت سازمان دامپزشکی کشورمان به سرپرستی رئیس سازمان دامپزشکی به منظور توسعه همکاری‌های تهران و اسلو در امر بهداشت و نظارت در حوزه آبزیان به نروژ سفر کرده و قرار است در جریان این سفر، یادداشت تفاهم همکاری‌های دامپزشکی و بهداشت آبزیان بین ایران و نروژ امضا شود.

در جریان این دیدار مهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشورمان با روی آنگل و یک قائم‌مقام وزیر شیلات نروژ، پیرامون همکاری ایران و نروژ در زمینه شیلات، بهداشت آبزیان و دامپزشکی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشورمان همکاری در زمینه سلامت و بهداشت محصولات شیلاتی و امضای سند همکاری دامپزشکی بین دو کشور را برای پاسخگویی به نیاز روزافزون تعامل در این حوزه را ضروری دانست.

به گزارش ایسنا،وی با اشاره به رشد جمعیت و ضرورت تغذیه سالم، استفاده از تجربیات مشترک در زمینه بهداشت و سلامت آبزیان به‌ویژه کاهش مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها، تامین واکسن‌های مورد نیاز، فناوری‌های پیشرفته و تبادل کارشناسان را از جمله زمینه‌های همکاری تهران و اسلو برشمرد.

قائم‌مقام وزیر شیلات نروژ هم در این ملاقات با اشاره توسعه مناسبات دو کشور به‌ویژه در زمینه شیلات و آبزی‌پروری، از گفت‌وگو و تفاهم با کشورمان در زمینه بهداشت و سلامت آبزیان و همکاری در خصوص تولید و صادرات محصولات غذایی دریایی استقبال و بر آمادگی کشورش برای مشارکت در طرح‌های تحقیقاتی و آموزشی شیلات و دامپزشکی تاکید کرد.

ملاقات و گفت‌وگو با رئیس سازمان دامپزشکی نروژ، بازدید از انستیتو تغدیه و شیلات، تاسیسات مرتبط با حوزه بهداشت و سلامت غذایی در شهر برگن و انستیتو دامپزشکی نروژ از جمله دیگر برنامه‌های سفر هیئت سازمان دامپزشکی کشورمان به این کشور است.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.