معاون امور بین‌الملل وزارت نفت عقیده دارد که اکنون زمان آن فرا رسیده تا اقتصاد به سیاست کمک کند. امیر حسین زمانی‌نیا، معاون امور بین‌الملل وزارت نفت گفت: اکنون شرایط آماده است که اقتصاد این کمک‌ها را انجام دهد تا روند رونق و شکوفایی اقتصاد ایران فعال شود. زمانی‌نیا ادامه داد:‌ وزارت نفت پیشران اقتصاد

معاون امور بین‌الملل وزارت نفت عقیده دارد که اکنون زمان آن فرا رسیده تا اقتصاد به سیاست کمک کند.
امیر حسین زمانی‌نیا، معاون امور بین‌الملل وزارت نفت گفت: اکنون شرایط آماده است که اقتصاد این کمک‌ها را انجام دهد تا روند رونق و شکوفایی اقتصاد ایران فعال شود.
زمانی‌نیا ادامه داد:‌ وزارت نفت پیشران اقتصاد ایران است و کار خود را تا کنون به درستی انجام داده است.
وی در خصوص رفتار اتحادیه اروپا در صورت کارشکنی آمریکا در برجام گفت:‌ در سال‌های ۱۹۸۰ قانون داماتو وجود داشت که ایران و لیبی را تحریم می‌کرد.
معاون امور بین‌الملل وزارت نفت افزود:‌ آن زمان آمریکا می‌خواست تا بصورت یکجانبه این تحریم‌ها را عملیاتی کند و اروپایی‌ها آن را نپذیرفتند.
زمانی‌نیا در ادامه گفت:‌ اکنون نیز اتحادیه اروپا به برجام متعهد است.
وی تاکید کرد:‌ اتحادیه اروپا می‌تواند به کار خود ادامه دهد و در واقع این آمریکا است که با این کار خودش را منزوی خواهد کرد.
معاون وزیر نفت در مورد امکان حضور سرمایه‌گذاران آمریکایی در ایران نیز گفت:‌ آمریکایی‌ها می‌تواند در ایران حساب باز کنند اما قانونی نیز وجود دارد که به آمریکایی‌ها اجاره نمی‌دهد در ایران سرمایه‌گذاری داشته باشند.
به گزارش آنا،زمانی‌نیا ادامه داد: در خصوص بازگشایی حساب،‌ مجوز اوفک است که به شهروندان آمریکایی اجازه می‌دهد تا در ایران حساب بانکی داشته باشند.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.