مدیر کل دفتر بازرگانی آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت با اشاره به موافقتنامه تجاری ایران و پاکستان گفت: این کشور جز ۱۰ شریک تجاری اول ایران است. موسویان در مصاحبه با برنامه “روی خط اقتصاد” به رقم ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلون دلاری مبادله تجاری در سال گذشته میان دو کشور اشاره و اظهار

مدیر کل دفتر بازرگانی آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت با اشاره به موافقتنامه تجاری ایران و پاکستان گفت: این کشور جز ۱۰ شریک تجاری اول ایران است.
موسویان در مصاحبه با برنامه “روی خط اقتصاد” به رقم ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلون دلاری مبادله تجاری در سال گذشته میان دو کشور اشاره و اظهار کرد: دوسوم این رقم از سوی ایران و بقیه شامل واردات از پاکستان بوده است.
وی روند تجاری ایران و پاکستان در سال گذشته را مثبت ارزیابی کرد و افزود: مبادله هیئات تجاری، مذاکره در این رابطه و برگزاری نمایشگاه اختصاص ایران در کراچی با حق فروش از جمله دستاردهای مثبت سال گذشته بوده است.
موسویان ضمن پیچیده خواندن موافقتنامه های تجارت آزاد، اظهار کرد: امروز برغم انتشار برخی اخبار در رسانه های پاکستان، مذاکرات میان تیم مذاکره کننده سازمان توسعه تجارت ایران و وزارت بازرگانی پاکستان در جریان است.
وی از روند رو به رشد تعامل و همکاری تجاری میان دو کشور سخن گفت و افزود: در زمینه بانکی نیز در جهت حل مشکلات حرکت می کنیم؛ مذاکرات نیز در جریان می باشد و اشتیاق ادامه ی همکاری تجاری از سوی دو کشور دیده می شود.
موسویان با بیان اینکه تجارت یک میلیاردی از سوی بانک های دو کشور قابل داد و ستد است، تصریح کرد: هفته آینده کمیسیون مشترک ایران پاکستان در تهران بر گزار می شود و درباره روان سازی، توسعه و تنوع کانال های تبادل پول مذاکره خواهیم کرد.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.