ت
کد خبر: 128197

پاکستان در جمع ۱۰ شریک اول تجاری ایران است

سرویس گزیده‌ها -

مدیر کل دفتر بازرگانی آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت با اشاره به موافقتنامه تجاری ایران و پاکستان گفت: این کشور جز ۱۰ شریک تجاری اول ایران است. موسویان در مصاحبه با برنامه “روی خط اقتصاد” به رقم ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلون دلاری مبادله تجاری در سال گذشته میان دو کشور اشاره و اظهار

مدیر کل دفتر بازرگانی آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت با اشاره به موافقتنامه تجاری ایران و پاکستان گفت: این کشور جز ۱۰ شریک تجاری اول ایران است.
موسویان در مصاحبه با برنامه “روی خط اقتصاد” به رقم ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلون دلاری مبادله تجاری در سال گذشته میان دو کشور اشاره و اظهار کرد: دوسوم این رقم از سوی ایران و بقیه شامل واردات از پاکستان بوده است.
وی روند تجاری ایران و پاکستان در سال گذشته را مثبت ارزیابی کرد و افزود: مبادله هیئات تجاری، مذاکره در این رابطه و برگزاری نمایشگاه اختصاص ایران در کراچی با حق فروش از جمله دستاردهای مثبت سال گذشته بوده است.
موسویان ضمن پیچیده خواندن موافقتنامه های تجارت آزاد، اظهار کرد: امروز برغم انتشار برخی اخبار در رسانه های پاکستان، مذاکرات میان تیم مذاکره کننده سازمان توسعه تجارت ایران و وزارت بازرگانی پاکستان در جریان است.
وی از روند رو به رشد تعامل و همکاری تجاری میان دو کشور سخن گفت و افزود: در زمینه بانکی نیز در جهت حل مشکلات حرکت می کنیم؛ مذاکرات نیز در جریان می باشد و اشتیاق ادامه ی همکاری تجاری از سوی دو کشور دیده می شود.
موسویان با بیان اینکه تجارت یک میلیاردی از سوی بانک های دو کشور قابل داد و ستد است، تصریح کرد: هفته آینده کمیسیون مشترک ایران پاکستان در تهران بر گزار می شود و درباره روان سازی، توسعه و تنوع کانال های تبادل پول مذاکره خواهیم کرد.

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.