رئیس کمیته ترانزیت راه‌آهن گفت: در جلسه ۳ جانبه‌ای که با حضور مسئولان راه‌آهن ایران، آذربایجان و روسیه در مسکو برگزار شد، زمانبندی سیر قطارها در هر یک از کشورها مشخص و تعرفه‌های مسیر بندر‌عباس به مسکو از مسیر آذربایجان، برای سال ۲۰۱۷ میلادی با تخفیف ۵۰ درصدی تعیین شد. ‌حسین عاشوری اظهار داشت: در

رئیس کمیته ترانزیت راه‌آهن گفت: در جلسه ۳ جانبه‌ای که با حضور مسئولان راه‌آهن ایران، آذربایجان و روسیه در مسکو برگزار شد، زمانبندی سیر قطارها در هر یک از کشورها مشخص و تعرفه‌های مسیر بندر‌عباس به مسکو از مسیر آذربایجان، برای سال ۲۰۱۷ میلادی با تخفیف ۵۰ درصدی تعیین شد.
‌حسین عاشوری اظهار داشت: در دیدار اخیر با «ادوینس برزینس»‌ رئیس راه‌آهن لتونی‌‌، بر راه‌اندازی قطار باری از بندر ریگا (پایتخت کشور لتونی) به بندر عباس برای جابه‌جایی بار در کریدور شمال – جنوب توافق شد.

وی توضیح داد: در این جلسه راه‌آهن لتونی جهت ایجاد و گسترش همکاری‌ها در همه زمینه‌های ریلی با راه‌آهن ایران بر اهمیت و تمایل استفاده لتونی از پتانسیل بالقوه کریدور شمال – جنوب تاکید کرد‌.

وی افزود: پیرو استقبال از تمایل راه‌آهن لتونی جهت گسترش همکاری‌های ریلی، گزارشی از اقدامات صورت گرفته راه‌آهن ایران‌ جهت فعال کردن کریدور شمال – جنوب با همکاری راه‌آهن‌های روسیه و آذربایجان ارائه شد.

عاشوری بیان کرد:‌ در جلسه ۳ جانبه‌ای که با حضور مسئولان راه‌آهن ایران، آذربایجان و روسیه در مسکو برگزار شد، زمانبندی سیر قطارها در هر یک از کشورها مشخص و تعرفه‌های مسیر بندر عباس به مسکو از مسیر آذربایجان برای سال ۲۰۱۷ با تخفیف ۵۰ درصدی تعیین شد.

عضو هیات مدیره راه‌آهن با استقبال از پیوستن لتونی به کریدور مذکور گفت: در این جلسه مقرر شد تا پیش‌نویس یادداشت تفاهم چهار جانبه ایران، آذربایجان، روسیه و لتونی در خصوص حمل و نقل ترکیبی از بندر عباس به ریگا و بالعکس توسط راه‌آهن ایران تهیه شود.

وی ادامه داد: این پیش‌نویس ‌در جلسه چهارجانبه‌ا‌ی با حضور روسای راه‌آهن‌های روسیه، ایران، آذربایجان و لتونی در اواخر اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ در مسکو مورد مذاکره قرار گرفته و نهایی خواهد شد.

به گزارش فارس،رئیس کمیته ترانزیت راه‌آهن افزود: همچنین طرفین از راه‌اندازی قطار آزمایشی بندرعباس – ریگا در آینده نزدیک استقبال کردند.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.