فرو ۱۰ پنج شنبه

هوای کلان‌شهرها تا پایان هفته آلوده است

هوای کلان‌شهرها تا پایان هفته آلوده است
تجارت نیوز :

به دلیل شرایط پایدار جوی، تا پایان هفته تداوم غبار در شهرهای صنعتی و بزرگ به‌‌ویژه تهران، کرج، اراک، مشهد، تبریز، اصفهان و ارومیه پیش‌بینی می‌شود.

براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی با توجه به پایداری شرایط جوی در اغلب مناطق کشور، تا پایان هفته تداوم غبار در شهرهای صنعتی و بزرگ به ویژه تهران، کرج، اراک، مشهد، تبریز، اصفهان و ارومیه پیش‌بینی می‌شود.

با گذر امواج کم دامنه تراز میانی جو، بعد از ظهر روز دوشنبه در برخی مناطق غرب کشور، دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز مرکزی، افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

روز سه‌شنبه با نفوذ جریان‌های شمالی در نیمه غربی و نوار شمالی کشور روند کاهش نسبی دما و در ارتفاعات زاگرس مرکزی و سواحل خزر بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود که این وضعیت روز چهارشنبه در برخی مناطق زاگرس مرکزی و سواحل غربی خزر رخ خواهد داد.

آسمان تهران روز آینده کمی ابری و غبارآلود پیش‌بینی می‌شود که این شرایط روز چهارشنبه نیز حاکم است، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۲ و یک درجه خواهد بود.

فردا ارومیه با کمینه دمای ۸ درجه زیر صفر، بیرجند با کمینه دمای ۹ درجه زیر صفر و تبریز با کمینه‌دمای ۱۲ درجه زیر صفر سردترین شهرهای کشور و بندرعباس با بیشینه دمای ۲۷ درجه بالای صفر گرمترین شهر کشور خواهد بود.

به گزارش فارس، میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز ۱۵ دی‌ماه امسال ۴۹٫۹ میلی‌متر ثبت شد. میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۱۷٫۳ میلیمتر بود. بنابراین بارش امسال ۴۲٫۵ درصد بارش سال قبل است.

بدون دیدگاه