فرو ۰۳ پنج شنبه

استقبال ایرلاین های ایرانی از سوخو۱۰۰

استقبال ایرلاین های ایرانی از سوخو۱۰۰
تجارت نیوز :

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از استقبال ایرلاین های ایرانی از هواپیمای سوخوسوپر جت ۱۰۰ خبر داد.

مقصود اسعدی سامانی افزود: روز گذشته شرکت سوخو، به معرفی یکی از محصولاتش(سوپرجت ۱۰۰) پرداخت و پس از آن اغلب ایرلاین‌ها به این محصول روسی، روی خوش نشان دادند.

وی ادامه داد: در نمایش هوایی دیروز یک فروند سوخو ۱۰۰، دو پرواز در مقابل نمایندگان شرکت های هوایی ایرانی انجام داد و پس از آن گفت و گوهایی میان نمایندگان سوخو با ایرلاین های ایرانی انجام شد.

به گفته دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی، در مذاکرات و رایزنی های انجام شده میان نمایندگان سوخو و شرکت های هواپیمایی قرار شد تا شرایط خرید، امتیازات و همچنین ویژگی های این هواپیما مورد تحلیل و بررسی قرارگیرد.

سامانی اظهار داشت: اغلب شرکت های هواپیمایی و همچنین شرکت های درحال تاسیس، علاقه‌مند به انجام مذاکره و خرید  این محصول بودند.

این مقام مسئول بیان کرد: براساس برنامه قرار شد مطالعات و بررسی های بیشتری از سوی شرکت های هواپیمایی انجام بگیرد و پس از آن تصمیماتی درباره خرید سوخوسوپرجت ۱۰۰ انجام شود.

گفتنی است روسیه برنامه فروش حدود ۱۰۰ فروند هواپیمای سوخو سوپر جت یکصد نفره به ایران را در دستور کار قرار داده است که می تواند به تولید این محصول به صورت مشترک در ایران منجر شود؛ در همین ارتباط دیروز و در جریان نشست کمیسیون مشترک همکاری های ایران و روسیه در تهران، وزیر انرژی روسیه هدف از پیشنهاد فروش سوخو ۱۰۰ به ایران را افزایش روابط اقتصادی و تجاری دوجانبه اعلام کرد.

به گزارش مهر، سوخو ۱۰۰ یک هواپیمای مسافربری جت منطقه‌ای با ظرفیتی بین ۷۵ تا ۹۵ صندلی است که شرکت روسی از سال ۲۰۰۰ طرح ساخت مشترک آن را با غرب کلید زد و از سال ۲۰۰۸ نیز وارد سفرهای هوایی در جهان شد، باتوجه به آنکه ظرفیت این هواپیما ۱۰۰ نفره است اغلب شرکت های هواپیمایی ایرانی می توانند این هواپیما را خریداری کنند، چون این هواپیما از نظر تعداد صندلی، گزینه مناسبی برای تمامی شرکت هاست.

2 دیدگاه

توسط: بهروز

چنتا از کشورهای جهان از هواپیما های روسی استفاده می کنن؟؟؟؟؟؟ ایا خبر داشتین در روسیه بیشتر از ایر باس استفاده میشه تا از محصولات خودشون؟؟؟؟؟؟؟؟

توسط: ناصرامینیان

مهمترین شرکت هواپیمایی روسیه(ائروفلوت)از جدیدترین ایرباس ها ی اروپایی بهره گیری می نماید.وهنوز حوادث تلخ سقوط های پیاپی توپولف،انتونوف،یاک روسی دراذهان مردم ایران باقی مانده است.مسوولان ایرلاینهابه کدام پیشرفت تکنولوژیکی روسیه درصنعت هوانوردی مسافربری اطمینان می کنند.آیا با جان مردم میتوان آزمون وخطا نمود؟کمی بصیرت برای یک مدیر لازم است.۱