رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به مصوبه مجمع عمومی صندوق تامین خسارتهای بدنی گفت: اگر تا اول اسفند صاحبان موتورسیکلتها نسبت به ثبت‌نام بیمه شخص ثالث اقدام کنند جریمه این بیمه بخشیده خواهد شد. ناصر همتی در حاشیه هشتمین کنفرانس توسعه نظام تامین مالی و سرمایه‌گذاری در ایران با بیان اینکه یکی از مهمترین

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به مصوبه مجمع عمومی صندوق تامین خسارتهای بدنی گفت: اگر تا اول اسفند صاحبان موتورسیکلتها نسبت به ثبت‌نام بیمه شخص ثالث اقدام کنند جریمه این بیمه بخشیده خواهد شد.
ناصر همتی در حاشیه هشتمین کنفرانس توسعه نظام تامین مالی و سرمایه‌گذاری در ایران با بیان اینکه یکی از مهمترین مشکلات بازار مالی و دلیل اصلی نیامدن منابع بلند مدت این است که بیمه‌های زندگی تنها نقش ۲۵ صدم درصدی در این حوزه را دارند گفت: سهم ارزش افزوده بیمه در بازار کمتر از ۶ درصد است در حالیکه ارزش افزوده بانکها بالاتر از ۹۰ درصد می‌باشد.

وی تاکید کرد: به دنبال آن هستیم که سهم بیمه زندگی حداقل ۵۰ درصد افزایش یابد.

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: سهم بیمه‌های زندگی از کل بیمه‌ها تنها ۳ درصد است و به دنبال آن هستیم که به چندین بیمه تخصصی عمر مجوز فعالیت بدهیم.

همتی با اشاره به بخشش جریمه بیمه‌ای موتورسیکلتها گفت: بر اساس مصوبه مجمع عمومی صندوق تامین خسارتهای بدنی، در خصوص تاخیر جریمه بیمه کل موتورسیکلتها باید گفت اگر تا اول اسفند صاحبان این موتورسیکلتها نسبت به ثبت‌نام بیمه شخص ثالث اقدام کنند جریمه این بیمه بخشیده خواهد شد.

وی با بیان اینکه بر اساس آخرین آمارها در حادثه ساختمان پلاسکو بالای ۳۴۰ نفر بیمه بوده‌اند گفت: متاسفانه بخش قابل توجهی از این بیمه‌ها مربوط به بیمه رهنی بوده است که رقم آن حداکثر ۵۰ میلیون تومان می‌باشد. بر اساس مصوبه دولت بیمه‌ها مکلف شده‌اند تا آخر بهمن‌ماه خسارتهای ایجاد شده را بر اساس بیمه‌نامه‌ها پرداخت نمایند.

به گزارش تسنیم، رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به صحبتهای رئیس بیمه ایران برای حضور صنعت بیمه در بخش بانکداری گفت: بر اساس قانون بیمه‌ها می‌توانند ۴۰ درصد سرمایه خود را در سیستم بانکی و باقی آن را در مواردی مثل خرید سهام و ملک سرمایه‌گذاری کنند بنابراین بیمه ایران هم تا حدی می‌تواند در سرمایه‌گذاری در صنعت بانکی وارد شود اما نمی‌تواند خود راسا بانکدار شود.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.