ت
کد خبر: 128045

رکود در بازار خودرو تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری ادامه دارد

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل از تداوم رکود در بازار خودرو تا بعد از انتخابات سال جاری خبر داد. غلامحسین قاسمیان در گفتگو با خبرنگار تجارت نیوز با اشاره به ادامه رکود چندین ماهه در بازار خودرو کشور گفت: با وجود اینکه بیش از ۲۰ روز از شروع سال جدید گذشته است ولی همچنان

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل از تداوم رکود در بازار خودرو تا بعد از انتخابات سال جاری خبر داد.

غلامحسین قاسمیان در گفتگو با خبرنگار تجارت نیوز با اشاره به ادامه رکود چندین ماهه در بازار خودرو کشور گفت: با وجود اینکه بیش از ۲۰ روز از شروع سال جدید گذشته است ولی همچنان  خرید و فروش چندانی در بازار خودرو صورت نمی گیرد.

وی افزود :بازار خودرو تا حد بسیار زیادی تحت تاثیر بازار مسکن و املاک قرار دارد، و از آنجایی که این بازار نیز در رکود بسر می برد،بازار خودرو نیز تکانی نمی خورد.

قاسمیان با بیان اینکه اعمال مالیات ۹ درصدی ارزش افزوده بر خرید و فروش خودرو،نیز موجب  کمتر شدن خرید و فروش ها در بازار خودرو شده است،اظهار داشت:وضعیت رکود در بازار خودرو در طول چند ده ماه گذشته در کشور باعث شده تا تعداد زیادی از واحدهای صنفی نمایشگاه اتومبیل در تهران و سایر شهرها تعطیل شود.

وی ادامه داد: البته با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری در اواخر اردیبهشت ماه پیش بینی نمی شود تا بازار خودرو ولو اندک از رونقی برخوردار شود چرا که مردم برای خرید خودرو تا بعد از انتخابات و  اعلام نتایج آن، دست نگه داشته اند.

به گفته نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل ،در حال حاضر در بازار خودرو اگر معامله ای صورت گیرد،بیشتر شامل خرید و فروش خودروهای ۲۰۶،۴۰۵،سمند و پراید است.

وی همچنین در مورد شنیده شدن برخی زمزمه ها مبنی بر گران شدن خودروهای تولید داخل در بازار گفت:هیچ افزایش قیمتی در بخش خودروهای داخلی صورت نگرفته و این زمزمه ها بخاطر افزایش ۳۰۰ هزار تومانی بیمه شخص ثالث در خودروهای تولیدی سایپا بوده است.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.