ت
کد خبر: 121309

تردد ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار موتور سیکلت در تهران

سرویس تجارت نیوز -

قائم مقام سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از ساماندهی موتورسیکلت‌های شهر تهران با استفاده از راهکارهای مهندسی ارزش خبر داد. منصور نویریان یادآورشد: در شهر تهران به صورت رسمی بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار موتورسیکلت در طول شبانه روز تردد می‌کنند که حجم بالای تخلفات، کاربریهای غیرمجاز و نحوه رفتار

قائم مقام سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از ساماندهی موتورسیکلت‌های شهر تهران با استفاده از راهکارهای مهندسی ارزش خبر داد.
منصور نویریان یادآورشد: در شهر تهران به صورت رسمی بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار موتورسیکلت در طول شبانه روز تردد می‌کنند که حجم بالای تخلفات، کاربریهای غیرمجاز و نحوه رفتار ترافیکی آنها جامعه را دچار مشکلات متعددی کرده است.

قائم مقام سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، در خصوص بهره‌گیری از راهکارهای مهندسی ارزش در ساماندهی موتورسیکلت‌های شهر نیز گفت طرح ساماندهی ترافیکی موتورسیکلت‌سواران شهر تهران که با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با پلیس راهور در دست برنامه‌ریزی است، به عنوان یکی از طرح‌های جدی برای حل معضلات و بهبود فضای زندگی در شهر تهران با جدیت و عزم هر دو نهاد مسئول، مراحل پایانی مطالعات و برنامه‌ریزی را طی می‌کند اما با توجه به ابعاد مختلف اجتماعی، معیشتی، فرهنگی، مهندسی و انتظامی موضوع، لازم است هر تصمیمی که در این مرحله اتخاذ می‌شود با در نظر گرفتن تمامی جنبه‌ها بوده و برای تداوم و موفقیت راهکارهای پیشنهادی نیز برنامه‌ای دقیق و صحیح ارایه شود.

به گفته نویریان در نخستین نشست مشترک مهندسی ارزش که با حضور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، فرمانده راهور شهر تهران و مدیران ارشد این دو بخش برگزار شد، در مجموع بالغ بر ۲۸۰ ایده و راه‌حل اجرایی و یا راهبردی شناسایی شد. همچنین در ادامه جلسه برنامه کارگروه‌ها برای بررسی ابعاد مختلف راه‌حل‌های ارایه شده را بررسی و اولویت‌بندی اجرایی موضوع اعلام شد. در همین راستا نشست‌های بعدی نیز برنامه‌ریزی شد تا در اسرع وقت برنامه نهایی اجرایی با دیدگاه چندجانبه به موضوع و جهت رسیدن به راه‌حل پایدار حل معضل ترافیکی با نگاه اجتماعی و حفظ حقوق شهروندی همه ذی ربطان برگزار و جمع‌بندی لازم انجام شود.

قائم مقام سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: حدود ۸۵ درصد استفاده کنندگان از موتورسیکلت این وسیله را با کاربری شغلی و کسب و کار مورد استفاده قرار می‌دهند و گستره جغرافیایی عملکرد و نحوه رفتار آنها می‌طلبد تا قبل از هر فعالیتی در جهت ساماندهی بسترها و پیش بینی‌های لازم در این خصوص مورد بررسی علمی قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، «مهندسی ارزش» شناسایی، بررسی و تحلیل بسترها، وضع موجود و فعالیت‌های سازمان یافته قبل، حین و بعد از هر پروژه در جهت اتخاذ بهترین و کارآمدترین روش‌‌ها در حوزه مهندسی است.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.