شرکت هواپیماسازی ایرباس تایید کرد شرکت ایران ایر مالکیت اولین هواپیمای جدید ساخت این شرکت را بدست آورده است. به نقل از رویترز، شرکت هواپیماسازی ایرباس تایید کرد شرکت ایران ایر مالکیت اولین هواپیمای جدید ساخت این شرکت را بدست آورده است. این یک گام مهم در مسیر گشایش تجارت شرکت های غربی با ایران پس

شرکت هواپیماسازی ایرباس تایید کرد شرکت ایران ایر مالکیت اولین هواپیمای جدید ساخت این شرکت را بدست آورده است.
به نقل از رویترز، شرکت هواپیماسازی ایرباس تایید کرد شرکت ایران ایر مالکیت اولین هواپیمای جدید ساخت این شرکت را بدست آورده است. این یک گام مهم در مسیر گشایش تجارت شرکت های غربی با ایران پس از لغو تحریم های غرب علیه تهران در ماه ژانویه ۲۰۱۶ است.

هواپیمای ایرباس ای ۳۲۱ مطابق با معیارهای ایران ایر رنگ آمیزی شده و آرم این شرکت بر روی آن ثبت شده است. انتظار می رود اواخر این هفته تحویل ایران شود.

سخنگوی شرکت ایرباس در این باره گفت: «پذیرش فنی (این هواپیما) انجام شده، اما تحویل رسمی هنوز انجام نشده است.»

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ایران نیز گفت، این هواپیما در دفتر ثبت هواپیماهای کشور به ثبت رسیده و این نشان می دهد که مالکیت این هواپیما به ایران ایر منتقل شده است. این اولین هواپیما از حدود ۲۰۰ هواپیمایی است که ایران پس از لغو تحریم ها سفارش ساخت آن را به شرکت های غربی داده است.

بر اساس این گزارش در ۱۹ دسامبر یک فروند هواپیمای ای ۳۲۱ که آرم ایران ایر بر روی دم آن ثبت شده است در تاسیسات ایرباس در هامبورگ آلمان دیده شده است.

 

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.