ت
کد خبر: 127989

نیمی از مطالبات دامداران تسویه شد

سرویس تجارت نیوز -

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه خرید توافقی شیرخام همچنان ادامه دارد، گفت: تاکنون ۵۰ درصد مطالبات دامداران در این زمینه تسویه شده است. سید احمد مقدسی با بیان اینکه خرید توافقی شیرخام از دامداران همچنان ادامه دارد، اظهارداشت: تا زمانی که شرایط بازار متعادل شود و با مازاد شیرخام مواجه نباشیم

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه خرید توافقی شیرخام همچنان ادامه دارد، گفت: تاکنون ۵۰ درصد مطالبات دامداران در این زمینه تسویه شده است.
سید احمد مقدسی با بیان اینکه خرید توافقی شیرخام از دامداران همچنان ادامه دارد، اظهارداشت: تا زمانی که شرایط بازار متعادل شود و با مازاد شیرخام مواجه نباشیم این اقدام دولت ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۵۰ درصد از مطالبات دامداران پرداخت شده است، گفت: سازمان مرکزی تعاون روستایی در تامین منابع مالی این طرح با محدودیت‌هایی مواجه است و باید شیرخشک استحصالی از شیرهای خریداری شده به فروش برسد تا این سازمان قادر به پرداخت مطالبات دامداران باشد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران در اظهار نظری جداگانه با بیان اینکه سال گذشته کارخانجات لبنی قیمت خرید شیرخام را بین ۵۰ تا ۱۰۰ تومان کاهش دادند، ادامه داد: درحال حاضر کارخانجات شیرخام را حداکثر ۱۲۰۰ تومان خریداری می‌کنند ضمن اینکه پرداخت‌هایشان نیز با تاخیر انجام می‌گیرد.

به گزارش مهر،مقدسی اظهارامیدواری کرد: دولت هرچه سریع‌تر یارانه ۲۰۰ میلیارد تومانی برای رونق صادرات لبنیات را در اختیار صنایع قرار دهد تا صادرات رونق بگیرد و دامداران از این شرایط خارج شوند.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.