ت
کد خبر: 127989

نیمی از مطالبات دامداران تسویه شد

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه خرید توافقی شیرخام همچنان ادامه دارد، گفت: تاکنون ۵۰ درصد مطالبات دامداران در این زمینه تسویه شده است. سید احمد مقدسی با بیان اینکه خرید توافقی شیرخام از دامداران همچنان ادامه دارد، اظهارداشت: تا زمانی که شرایط بازار متعادل شود و با مازاد شیرخام مواجه نباشیم

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه خرید توافقی شیرخام همچنان ادامه دارد، گفت: تاکنون ۵۰ درصد مطالبات دامداران در این زمینه تسویه شده است.
سید احمد مقدسی با بیان اینکه خرید توافقی شیرخام از دامداران همچنان ادامه دارد، اظهارداشت: تا زمانی که شرایط بازار متعادل شود و با مازاد شیرخام مواجه نباشیم این اقدام دولت ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۵۰ درصد از مطالبات دامداران پرداخت شده است، گفت: سازمان مرکزی تعاون روستایی در تامین منابع مالی این طرح با محدودیت‌هایی مواجه است و باید شیرخشک استحصالی از شیرهای خریداری شده به فروش برسد تا این سازمان قادر به پرداخت مطالبات دامداران باشد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران در اظهار نظری جداگانه با بیان اینکه سال گذشته کارخانجات لبنی قیمت خرید شیرخام را بین ۵۰ تا ۱۰۰ تومان کاهش دادند، ادامه داد: درحال حاضر کارخانجات شیرخام را حداکثر ۱۲۰۰ تومان خریداری می‌کنند ضمن اینکه پرداخت‌هایشان نیز با تاخیر انجام می‌گیرد.

به گزارش مهر،مقدسی اظهارامیدواری کرد: دولت هرچه سریع‌تر یارانه ۲۰۰ میلیارد تومانی برای رونق صادرات لبنیات را در اختیار صنایع قرار دهد تا صادرات رونق بگیرد و دامداران از این شرایط خارج شوند.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.