ت
کد خبر: 121082

کاهش بی‌سابقه حقوق مدیرعامل اپل

تیم کوک مدیر عامل اپل نتوانست این شرکت فناوری را به اهداف از پیش معین شده اش برساند و در نتیجه حقوق وعده داده شده به وی نیز کاهش داده شد. به نقل از وال استریت ژورنال، سود اپل در سال ۲۰۱۶ به علت کاهش خرید آیفون و برخی عوامل دیگر کمتر از حد انتظار

تیم کوک مدیر عامل اپل نتوانست این شرکت فناوری را به اهداف از پیش معین شده اش برساند و در نتیجه حقوق وعده داده شده به وی نیز کاهش داده شد.

به نقل از وال استریت ژورنال، سود اپل در سال ۲۰۱۶ به علت کاهش خرید آیفون و برخی عوامل دیگر کمتر از حد انتظار بود و لذا تیم کوک بخشی از حقوق تشویقی خود را دریافت نکرده است.

این اولین بار از سال ۲۰۰۹ به این سو است که اپل نتوانسته پیش بینی درآمدی و سود خود را در عرض یک سال محقق کند و ظاهرا این امر هیات مدیره این شرکت را به شدت ناراحت کرده است.

علاوه بر عدم استقبال مناسب از آیفون ۶ اس و ۷ در دو سال اخیر، ساعت های هوشمند اپل که این شرکت به استقبال از آن امید زیادی بسته بود نیز مورد توجه قرار نگرفته است. استفاده از برخی خدمات این شرکت مانند موسیقی، آی تیونز و فروشگاه آنلاین اپ استور هم کمتر از حد انتظار بوده است.

فروش آیفون در سال مالی ۲۰۱۶ برای اولین بار از زمان عرضه این گوشی در سال ۲۰۰۷ نسبت به سال قبل از آن کاهش یافت و درآمد این شرکت در سال مذکور هم برای اولین بار در ۱۵ سال گذشته نسبت به سال قبل کاهش نشان می دهد. کاسته شدن از میزان فروش تولیدات اپل در چین در این زمینه بسیار تاثیرگذار بوده است.

این امر باعث شد از میزان حقوق سالانه تیم کوک ۱۵ درصد کاسته شود، امری که در ۵ سال اخیر برای مدیران اپل رخ نداده بود. اپل امیدوار است با افزایش استقبال از آیفون تغییری در این وضعیت در سال ۲۰۱۷ رخ دهد.

به گزارش فارس، اپل در سال مالی ۲۰۱۶ توانست ۲۱۲ میلیون واحد آیفون به فروش برساند که ۶۳ درصد از کل درآمد این شرکت را به خود اختصاص داده است.

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.