ت
کد خبر: 133155

کره جنوبی علیرغم میل آمریکا واردات نفت از ایران را افزایش داده است

کره جنوبی که احتمالا در آینده برای واردات نفت و گاز بیشتر از آمریکا تحت فشار قرار خواهد گرفت، در طی ماه‌های اخیر بر خلاف میل آمریکا واردات نفت از ایران را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

تجارت‌نیوز به نقل از اسپوتنیک گزارش می‌دهد، کره جنوبی که احتمالا در آینده برای واردات نفت و گاز بیشتر از آمریکا تحت فشار قرار خواهد گرفت، در طی ماه‌های اخیر بر خلاف میل آمریکا واردات نفت از ایران را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

ایران یکی از بزرگترین صادرکنندگان نفت به کره جنوبی است و به صورت مستمر بعد از لغو تحریم‌ها صادرات نفت به ان کشور را افزایش داده است.

ایران در ۳ ماهه نخست سال ۲۰۱۷، با صدور رقم بی‌سابقه ۱۸٫۵۴ میلیون بشکه نفت به کره جنوبی، که بیش از دو برابر رقم صادر شده در مدت مشابه سال گذشته بود، دومین صادرکننده بزرگ نفت به کره جنوبی لقب گرفت.

کیم جائه کیونگ، محقق انستیتوی اقتصاد انرژی کره در این باره گفت: «کره جنوبی برای مدتی به دلیل تحریم‌ها نتوانست از نفت ایران استفاده کند… اما اکنون که تحریم‌ها برداشته شده… واردات نفت خام از ایران ادامه یافته است.»

کیم یولمائه، تحلیلگر موسسه سرمایه‌گذاری و اوراق بهادار اگن در این باره گفت، آمریکا بدون توجه به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری احتمالا فشارها بر ایران را ادامه خواهد داد.

وی افزود: «اگر دولت روحانی در قدرت باقی بماند، نزدیکی ترامپ با عربستان و اسرائیل موجب ایجاد پیچیدگی‌هایی در روابط با ایران خواهد شد.»

وی در ادامه گفت: «اگر محافظه‌کاران در ایران به قدرت برسند، اختلافات بین دولت ترامپ و ایران احتمالا بیشتر خواهد شد.»

«اگر وضعیت در خاورمیانه همچنان بی‌ثبات باقی بماند، این به نفع عربستان است که شرکت آرامکوی آن در حال آماده شدن برای عرضه عمومی در بورس است و همچنین این بی‌ثباتی به نفع آمریکا خواهد بود که می‌تواند به دلیل رشد قیمت نفت، سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های انرژی را افزایش دهد.»

این تحلیلگر کره‌ای گفت: «بازار چین بزرگترین پتانسیل برای نفت و گاز ایران است.»

یولمائه افزود، ارتباط تمایل آمریکا به صادرات نفت و گاز بیشتر و افزایش تنش‌ها توسط این کشور در خاورمیانه و شبه جزیره کره «مشهود» است. «سخت است بتوان گفت که همه این کارها تنها به یک دلیل صورت می‌گیرد، اما این قصد پنهانی در هر موردی به وضوح قابل مشاهده است.»

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

بازار

اونس طلا (%0.07)
1,260.80
0.90
مثقال طلا (%0.04)
4,991,000
2,000
سکه امامی (%0.14)
12,099,000
16,500
دلار (%0.59)
37,570
220
یورو (%0.36)
42,330
150
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.