مدیرعامل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی نسبت به برچیدن گرو گرفتن پاسپورت گردشگران خارجی در هتل‌ها تأکید کرد. مهرداد تاوتلی درباره فرهنگ گرو نگرفتن پاسپورت گردشگران خارجی و حتی شناسنامه و کارت ملی مسافران در هتل‌ها اظهار داشت: به واقع در هتلداری روز دنیا دیگر پاسپورت و کارت شناسایی افراد به عنوان گرو گرفته نمی‌شود

مدیرعامل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی نسبت به برچیدن گرو گرفتن پاسپورت گردشگران خارجی در هتل‌ها تأکید کرد.
مهرداد تاوتلی درباره فرهنگ گرو نگرفتن پاسپورت گردشگران خارجی و حتی شناسنامه و کارت ملی مسافران در هتل‌ها اظهار داشت: به واقع در هتلداری روز دنیا دیگر پاسپورت و کارت شناسایی افراد به عنوان گرو گرفته نمی‌شود و روش‌های دیگری در این زمینه وجود دارد.

وی ادامه داد: در این زمینه باید از صفحات پاسپورت و کارت هویتی مسافر اسکن گرفته شود و بعد پاسپورت به گردشگر برگردانده شود و به هیچ عنوان نباید مدارک شناسایی افراد در نزد رزپشن هتل نگهداری شود.

مشکلات گرو گرفتن پاسپورت گردشگر

مدیرعامل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی به ابعاد مشکلات گرو گرفتن پاسپورت گردشگران خارجی پرداخت و گفت: یکی از مشکلات مفقود شدن و ربوده شدن پاسپورت مسافر است زیرا نگهداری پاسپورت‌های گردشگران در اکثر هتل‌ها بسیار مناسب نیست.

ترویست‌ها یک پاسپورت ندارند

تاوتلی درباره مسائل حفاظتی در زمینه گرفتن پاسپورت از توریست‌ها و اینکه شاید برخی خارجی‌ها با هدف غیرگردشگری و خطرناک به ایران سفر کنند و در آن موقع گرفتن پاسپورت آنان می‌تواند در شناسایی هویت شان کمک کند، این مسئله را رد کرد و توضیح داد: مطمئن باشید اگر یک ترویست به کشورمان سفر کند با پاسپورت واقعی خودش سفر نمی‌کند، بنابراین اصلاً گرو گرفتن پاسپورت از خارجی‌ها در هتل‌های کشورمان باید تغییر کند.

آغاز اسکن از پاسپورت گردشگران به جای گرو گرفتن

به گزارش تسنیم، مدیرعامل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی درباره اقدامات گروه هتل‌های زیر مجموعه مدیریت خود برای گرو نگرفتن پاسپورت خارجی‌ها توضیح داد: مسلماً گرو نگرفتن پاسپورت توریست در هتل‌ها به یک فرهنگ‌سازی نیاز دارد ولی ما در مجموعه هتل‌ها و مراکز اقامتی خودمان این کار را استارت زدیم و به جای گرو گرفتن پاسپورت گردشگر خارجی از صفحات آن اسکن گرفته و پاسپورت به مسافر برگردانده می‌شود که البته باید این کار گسترش یابد.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.