ت
کد خبر: 124512

گرو گرفتن پاسپورت خارجی‌ها در هتل‌ها برچیده شود

سرویس تجارت نیوز -

مدیرعامل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی نسبت به برچیدن گرو گرفتن پاسپورت گردشگران خارجی در هتل‌ها تأکید کرد. مهرداد تاوتلی درباره فرهنگ گرو نگرفتن پاسپورت گردشگران خارجی و حتی شناسنامه و کارت ملی مسافران در هتل‌ها اظهار داشت: به واقع در هتلداری روز دنیا دیگر پاسپورت و کارت شناسایی افراد به عنوان گرو گرفته نمی‌شود

مدیرعامل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی نسبت به برچیدن گرو گرفتن پاسپورت گردشگران خارجی در هتل‌ها تأکید کرد.
مهرداد تاوتلی درباره فرهنگ گرو نگرفتن پاسپورت گردشگران خارجی و حتی شناسنامه و کارت ملی مسافران در هتل‌ها اظهار داشت: به واقع در هتلداری روز دنیا دیگر پاسپورت و کارت شناسایی افراد به عنوان گرو گرفته نمی‌شود و روش‌های دیگری در این زمینه وجود دارد.

وی ادامه داد: در این زمینه باید از صفحات پاسپورت و کارت هویتی مسافر اسکن گرفته شود و بعد پاسپورت به گردشگر برگردانده شود و به هیچ عنوان نباید مدارک شناسایی افراد در نزد رزپشن هتل نگهداری شود.

مشکلات گرو گرفتن پاسپورت گردشگر

مدیرعامل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی به ابعاد مشکلات گرو گرفتن پاسپورت گردشگران خارجی پرداخت و گفت: یکی از مشکلات مفقود شدن و ربوده شدن پاسپورت مسافر است زیرا نگهداری پاسپورت‌های گردشگران در اکثر هتل‌ها بسیار مناسب نیست.

ترویست‌ها یک پاسپورت ندارند

تاوتلی درباره مسائل حفاظتی در زمینه گرفتن پاسپورت از توریست‌ها و اینکه شاید برخی خارجی‌ها با هدف غیرگردشگری و خطرناک به ایران سفر کنند و در آن موقع گرفتن پاسپورت آنان می‌تواند در شناسایی هویت شان کمک کند، این مسئله را رد کرد و توضیح داد: مطمئن باشید اگر یک ترویست به کشورمان سفر کند با پاسپورت واقعی خودش سفر نمی‌کند، بنابراین اصلاً گرو گرفتن پاسپورت از خارجی‌ها در هتل‌های کشورمان باید تغییر کند.

آغاز اسکن از پاسپورت گردشگران به جای گرو گرفتن

به گزارش تسنیم، مدیرعامل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی درباره اقدامات گروه هتل‌های زیر مجموعه مدیریت خود برای گرو نگرفتن پاسپورت خارجی‌ها توضیح داد: مسلماً گرو نگرفتن پاسپورت توریست در هتل‌ها به یک فرهنگ‌سازی نیاز دارد ولی ما در مجموعه هتل‌ها و مراکز اقامتی خودمان این کار را استارت زدیم و به جای گرو گرفتن پاسپورت گردشگر خارجی از صفحات آن اسکن گرفته و پاسپورت به مسافر برگردانده می‌شود که البته باید این کار گسترش یابد.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.