ت
کد خبر: 124555

۲۰ درصد بلیت‌های نوروز پیش‌فروش شد

سرویس تجارت نیوز -

مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه‌آهن از راه‌اندازی قطار چرخشی در مسیر تهران-مشهد-تهران خبر داد و گفت: تا امروز ۲۰ درصد از بلیت‌های نوروزی قطار پیش فروش شده است. علی کاظمی منش در نشست خبری اظهار کرد: در پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی حدفاصل ۲۵ اسفند امسال تا ۱۵ فروردین سال آینده تاکنون

مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه‌آهن از راه‌اندازی قطار چرخشی در مسیر تهران-مشهد-تهران خبر داد و گفت: تا امروز ۲۰ درصد از بلیت‌های نوروزی قطار پیش فروش شده است.
علی کاظمی منش در نشست خبری اظهار کرد: در پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی حدفاصل ۲۵ اسفند امسال تا ۱۵ فروردین سال آینده تاکنون ۲۰ درصد یعنی حدود ۳۰۰ هزار بلیت عرضه شده است.

وی با بیان این‌که این میزان تقریبا ۲۰ درصد از ظرفیت ایجاد شده برای نوروز است، تصریح کرد: از این میزان ۳۵ درصد بلیت‌ها از طریق اینترنت و ۶۵ درصد از طریق مراکز فروش بلیت در اختیار مردم قرار گرفته است.

وی با اشاره به این‌که در مسیر رفت تهران-مشهد برای تاریخ‌های ۲۷ تا ۲۹ اسفند بلیت‌ها به فروش رفته است، بیان کرد: همچنین بلیت رفت ۴ مسیر مشهد-تبریز، بندرعباس-مشهد،‌مشهد-اصفهان و بندرعباس-اصفهان در ایام نوروز امسال پُر شده است.

مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه‌آهن با بیان این‌که بلیت رفت مسیر تهران-بندرعباس از ۲۵ اسفند امسال تا ۷ فروردین ۹۶ ظرفیت پُر شده است، افزود: در پیش‌فروش‌ها تمایل مردم برای خرید بلیت قطار تغییر کرده است و بیشتر در ایام حرکت  و روزهای منتهی به حرکت مردم اقدام به خرید می‌کنند.

کاظمی‌منش در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که ایام در نوروز امسال هم قطارهای فوق‌العاده راه‌اندازی می‌شود، گفت:‌از اول دیماه امسال ۲۶۱ واگن مسافری با عمر بالای ۴۵ سال از رده خارج شده که این مسئله نشان از ارتقای کیفیت دارد.

وی ادامه داد: با توجه به این مسئله مانند پارسال قطارهای فوق‌العاده ای نخواهیم داشت.

وی بیان کرد: به جای قطارهای فوق‌العاده، در مسیر تهران-مشهد-تهران قطارهای چرخشی را راه‌اندازی می‌کنیم یعنی از دو رام قطار سه سرویس استفاده کنیم به طوریکه ساعت ۱۰ صبح در این مسیر قطارهای ۴ و ۶ تخته موجود خواهد بود.

مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه‌آهن از حرکت روزانه ۲۰۴ رام قطار در ایام نوروز ۹۶ خبر داد و گفت: در مجموع از ۲۵ اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین سال آینده ۴۳۰۰ رام قطار مسافری در شبکه ریلی کشور سیر می‌کنند.

به گزارش تسنیم، کاظمی‌منش با یادآوری این‌که سال گذشته سرعت سیر در مسیر تهران-مشهد ۱۱ تا ۱۱٫۵ ساعت بود، گفت: این در حالی است که امسال سرعت سیر قطار در این مسیر به ۹٫۵ ساعت کاهش یافته است.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.