فرو ۰۶ یکشنبه

دوخطه شدن ۱۳۰۰کیلومتر خطوط ریلی کشور تا سال آینده

دوخطه شدن ۱۳۰۰کیلومتر خطوط ریلی کشور تا سال آینده
تجارت نیوز :

مدیر عامل راه‌آهن گفت: تا پایان دولت یازدهم طول مسیرهای دوخطه راه آهن در کشور به ۱۳۰۰ کیلومتر افزایش می یابد.
سعید محمد زاده کمبود منابع مالی را در بخش ریلی یک چالش بزرگ اعلام کرد و افزود:  بهره برداری از خط آهن تهران-قزوین می تواند در توسعه اقتصادی کشور ایفای نقش کرده و علاوه بر افزایش امنیت سفر از ترافیک و آلودگی هوا بکاهد.

وی تصریح کرد: با توجه به سیاست های دولت برای توسعه شبکه حمل و نقل از جمله در حوزه ریلی، در کنار این طرح، تا پایان امسال شاهد ۴خطه شدن خط آهن تهران -کرج و۲ خطه شدن خط آهن کرج تهران خواهیم بود.

وی با اعلام این‌که تا پایان دولت یازدهم طول مسیرهای دوخطه راه آهن در کشور به ۱۳۰۰ کیلومتر افزایش می یابد، اظهار کرد: کشورهای منطقه خواهان ترانزیت کالا از طریق مسیر ریلی ایران هستند و از این طریق می توانیم به درآمدهای قابل توجه جهت پیشرفت و تکمیل خطوط ریلی دست یابیم.

خط آهن تهران -قزوین به طول ۱۴۲ کیلومتر و خط آهن در دست احداث قزوین- رشت نیز دارای ۱۶۴ کیلومتر طول است که برنامه ریزی شده تا پایان امسال و تا خاتمه کار دولت یازدهم به بهره برداری می رسد.
به گزارش تسنیم، با اتصال خط آهن قزوین به آستارا و تکمیل کریدور شمال به جنوب،بنادر عباس در ایران و هلسینکی در شمال اروپا به یکدیگر متصل می شوند و امکان رشد جابجایی بار و مسافر فراهم می شود.همچنین این خط آبهای گرم خلیج فارس را به آبهای سرد اروپا متصل می کند.

بدون دیدگاه