آب شرب جیره‌بندی نمی‌شود

آب شرب جیره‌بندی نمی‌شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: با انتقال آب همراه با آب‌شیرین‌کن‌ها از دریاهای آزاد و حفر چاه‌های ژرف‌ می‌توان از جیره‌بندی آب شرب جلوگیری کرد.

حسین‌علی حاجی‌دلیگانی‌ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، درباره کمبود آب شرب و احتمال جیره‌بندی آن، اظهار کرد: اگر مدیران همت کنند جیره‌بندی آب شرب اتفاق نمی‌افتد. این وظیفه دولت است که آب مورد نیاز مردم را تامین کند البته امکان تامین آب شرب وجود دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی تاکید کرد: یکی از راه‌های تامین آب شرب انتقال آب همراه با آب شیرین‌کن‌ها از دریاهای آزاد به ویژه‌ خلیج فارس و حفر چاه‌های ژرف است که ظرف مدت 2 تا 3 ماه می‌توان آنها را به نتیجه رساند.

حاجی‌ دلیگانی تصریح کرد: استفاده از روش‌هایی که برخی از گروه‌ها در زمینه باروری‌ ابرها انجام می‌دهند، می‌تواند یکی از راهکارهای تامین آب مورد نیاز مردم باشد؛ این موارد می‌تواند حتی در فوریت پاسخگوی‌ تامین نیاز آب باشد.

وی تاکید کرد: اگر مسئولان کشور همت، تلاش و برنامه‌ریزی کنند آب شرب جیره‌بندی نمی‌شود.

حاجی‌ دلیگانی با بیان اینکه باید نگاه به آب و موضوع آن یک نگاه ملی باشد و از دیدگاه بخشی، حوزه‌ای، استانی، شهری و روستایی نسبت به آب خودداری کنیم، گفت: آب یک مسئله ملی است و حق بهره‌برداری از آب و نوشیدن آن موضوعی است که باید تحت هر شرایطی عملیاتی شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند